TOP 10 Nejlepší Tower Defense hry pro Android

V tomto žebříčku jsme si pro vás připravili deset her pro Android, které spadají do žánru Tower Defense. V tomto žánru se snažíte, za pomocí různých obraných prostředků (nejčastěji věží nebo nějakých jednotek), zabránit nepřátelům v průchodu přes mapu. Hry v našem žebříčku tedy zahrnují strategické a občas i RPG prvky. Pokud jste v tomto žánru našli zálibu, neměli by vám hry z naší desítky zajisté uniknout.

 

10 Guns’n’Glory WW2

guns-n-glory-ww2

Guns’n’Glory WW2 je hra z válečného prostředí, konkrétně z konce druhé světové války. Hrát můžete jak za stranu spojenců, tak za stranu osy, výběr je jen na vás. Na rozdíl však od většiny Tower Defense her, kde stavíme věže s fixní pozicí, zde máme k dispozici určitý počet jednotek mobilních. Při hře se tedy docela zapotíte, protože neustále budete muset přizpůsobovat postavení vašich jednotek jednotkám útočícím. Hra je tak směsí Real-Time strategie a Tower Defense. Celkově je Guns’n’Glory WW2 velmi vydařená hra, jak po stránce grafické, tak po stránce hratelnosti.

guns-n-glory-ww2-3 guns-n-glory-ww2-2

9 Toy Defense 3: Fantasy

toy-defense-3-fantasy

Ve 3. díle populární série Toy Defense zavítáme, jak již název napovídá, do světa fantasy. Postavíme se zde proti armádám orků, skřetů a draků, před kterými budeme bránit náš hrad. Vyzbrojeni budeme 4 druhy věží (které však mají mnohé možnosti vylepšení) a několika magickými schopnostmi. Toy Defense 3 nám nabídne hezkou grafiku, spoustu misí a celkově povedenou hratelnost. Doporučit můžeme i předešlé 2 díly a také díl 4., který je zasazen do světa sci-fi.

toy-defense-3-fantasy-3 toy-defense-3-fantasy-2

8 Defense Zone 2

Defense Zone 2

Další parádní Tower Defense hra, která se může pyšnit velmi pěknou grafikou a není na rozdíl od většiny her v tomto žánru kreslená a plná pestrých barviček (což však nemusí být vůbec na škodu). V této válečné hře dostanete do rukou celkem 9 různých věží, avšak každá má velké možnosti vylepšení. Tvůrce si na hře dal opravdu záležet a je to vidět. Vybalancování, hudba i grafické zpracování je zde na jedničku.

Defense Zone 2 Defense Zone 2

7 Bloons TD 5

Bloons TD 5

V této bláznivé Tower Defense hře se přidáte do bitvy mezi opicemi a balónky. Vy budete stát na straně opic a budete se snažit, jak už je to v Tower Defense žánru zvykem, zabránit vašim nepřátelům v průchodu. Ony opice zde reprezentují jednotlivé věže, kterých tu je 18. Každá pak dále nabízí ještě 2 cesty vylepšování, čímž se výrazně rozšiřují strategické možnosti. Jak jsem již zmínil, vaši nepřátelé jsou zde pouze nafukovací balónky, které jsou rozlišeny pouze barvami, což působí velmi jednotvárně. Tvůrci z Ninja Kiwi si pro vás v Bloons TD 5 připravili 24 misí v klasickém módu, které můžete hrát na 3 různé obtížnosti, několik speciálních misí, ve kterých plníte nejrůznější úkoly, a pak jsou zde také náhodné mise. Hra je tak velmi obsáhlá a určitě patří v tomto žánru k tomu lepšímu.

Bloons TD 5 Bloons TD 5

6 Sentinel 3: Homeworld

Sentinel 3: Homeworld

3. díl série Sentinel je jeden z nejoceňovanějších Tower Defense titulů vůbec. Je zasazen do sci-fi prostředí a pyšnit se může propracovanou grafikou a chytlavou hratelností. O hudbu se, stejně jako v Sentinel 2, postaral Spieceman A. Ve hře na vás čeká kampaň s 20 levely a velké množství věží, zbraní a dronů, jenž vám pomohou s obranou. K dispozici je také jednotka velitele, kterého můžete souběžně s vašim postupem ve hře vylepšovat, takže zde najdeme i určité RPG prvky. Sentinel 3: Homeworld je skvělá hra a pro všechny milovníky sci-fi a Tower Defense her je určitě povinností

Sentinel 3: Homeworld Sentinel 3: Homeworld

5 Radiant Defense

Radiant Defense

Tato hra určitě patří mezi to nejlepší, co máme možnost v daném žánru vidět. Radiant Defense vyniká hlavně svou pestrobarevnou grafikou a skvělou hratelností. Ona grafická stránka však může být pro někoho i slabinou této hry. Díky všem těm barvičkám a efektům může hra působit totiž trochu nepřehledně. Tato hra je sice zdarma, ale může se stát, že s postupem ve hře si budete potřebovat něco tu a tam dokoupit.

Radiant Defense Radiant Defense

4 Fieldrunners 2

Fieldrunners 2

Fieldrunners 2 je pokračováním této staré legendy. Proti svému předchůdci nabízí lehce inovovanou hratelnost a také modernější grafický kabátek. Ve hře proti vám stojí armáda rudokabátníků, kteří se snaží dostat z jedné strany mapy na druhou, a vy se naopak snažíte jim v tom zabránit. A protože jde o hru z žánru Tower Defense, budete k jejich klikvidování používat nejrůznější věže. Těch hra poskytuje něco okolo 20 a využít je budete moci v 25 misích. V každé misi na vás čeká kolem 70 nepřátelských vln, což ve výsledku dělá přes 20 hodin herního času. Svým stylem by se druzí Fieldrunners dali přirovnat například ke známému Plants vs Zombies.

Fieldrunners 2 Fieldrunners 2

3 Jelly Defense

Jelly Defense

Tato Tower Defense hra je velmi netradiční, stačí se podívat na nějaký obrázek ze hry a hned pochopíte proč. Tvůrci si totiž vytvořili svoji vlastní planetu, na které žijí veselé postavičky z želé. Jejich poklidný život však naruší nepřátelská invaze a vy jim tak musíte pomoci se bránit. Hra je krásně barevná a po grafické stránce ji není co vytknout. Prim tu ale hrají hlavně barvy dvě – modrá a červená. Nepřátelé totiž jiné barvy nenosí a vaše želé věžky taktéž. Vše však zpestřuje fakt, že věžky mohou útočit pouze na nepřátele stejné barvy. Hra je vcelku krátká, ale počet nahraných hodin vám může navýšit obtížnost, která je zde, i přes roztomilost, která ze hry čiší na každém rohu, nastavena poměrně vysoko.

Jelly Defense Jelly Defense

2 Plants vs Zombies 2

Plants vs Zombies 2

Plants vs Zombies 2 je pokračování jedné z nejpopulárnějších a nejoriginálnějších Tower Defense her vůbec. Stejně jako v dílu prvním, se za pomoci nejrůznějších druhů kytiček (a různých power-upů pro ně), vydáme do boje proti dotěrným zombíkům. Druhý díl se však na rozdíl od prvního odehrává v různých částech světa a dokonce i v různých dobách. Hra nám nabídne nespočet hodin zábavy a velmi líbivou grafiku.

Plants vs Zombies 2 Plants vs Zombies 2

1 Kingdom Rush Frontiers

kingdom-rush-frontiers

Kingdom Rush s podtitulem Frontiers je pokračováním jedné z nejlepších Tower Defense her vůbec. Frontiers toho mohou nabídnout opravdu mnoho. Hra nám naservíruje více než 40 různých druhů nepřátel, boje s bossy, několik druhů hrdinů, bohaté možnosti upgradů jednotlivých věží a mnoho dalšího. K tomu si přičtěte pěknou přehlednou grafiku, poměrně dlouhou kampaň, dobře navrhnuté a vybalancované mise, 3 obtížnosti, různé challenge u jednotlivých misí a vyjde vám, proč jsme právě tuto hru umístili na první místo našeho žebříčku. Frontiers je zkrátka ukázkový příklad, jak by měla hra z rodiny Tower Defense vypadat.

Kingdom Rush Frontiers Kingdom Rush Frontiers

Na závěr bych rád zmínil několik dalších, velmi povedených Tower Defense titulů, které se však bohužel do našeho žebříčku již nevešly. Jsou to – Tower Defense, Bad Hotel, Castle Doombad, Siegecraft Defender, Towers N Trolls, Monster Trouble, Castle Defense a Epic Defense 2.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share