TOP 10 Nejlepší vánoční horory

Pro všechny blázny, kteří si vánoční atmosféru chtějí spojit s hororem je tu náš další TOP 10 žebříček! Podívali jsme se totiž na 10 nejlepších hororových filmů s vánoční tématikou.

 

10 Santa Claws

Santa Claws

1996

Mladý muž jménem Wayne přistihne svou rozvedenou matku při sexu s chlapíkem, který má na sobě čepici Santy Clause a oba je zastřelí. Po tomto činu odchází Wayne do nápravného zařízení. Když z něho o několik let později vyjde, stane se posedlý svou sousedkou a filmovou hvězdou Raven, která zrovna neprožívá nejšťastnější vánoční svátky. Muž cítí svoji příležitost a hodlá ji využít, proto každý, kdo se mu postaví do cesty, zjistí, že nápravné zařízení svou práci pravděpodobně neodvedlo na jedničku.

 

9 The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005

Pokud jste si vždycky mysleli, že těsto nemůže být strašidelné, tak po tomto filmu možná změníte názor. Stačí do perníku přidat trochu krve vraha a všechno dobře promíchat. V tomto komediálním hororu je totiž hlavním zabijákem perníkový panáček.

 

8 Krvavé Vánoce (Don’t Open Till Christmas)

Krvavé Vánoce

1984

Vrah, který nesnáší Vánoce, a tak běhá po ulici a hledá lidi oblečené jako Santa se záměrem je zavraždit extrémně násilnickou cestou. Tak by se dal v jedné větě popsat hlavní záporák tohoto vánočního krváku. Připravte se, Krvavé Vánoce jsou tady!

 

7 Jack Frost: Sněhový zabiják (Jack Frost)

Jack Frost

1997

Vraždící sněhulák – dokonalé spojení Vánoc a hororu. Cynický zabiják Jack byl při autonehodě během převozu do cely poleptán kyselinou, podařilo se mu utéci a v masce sněhuláka chce ve svém vraždění pokračovat.

 

6 P2

P2

2007

Pracovat na Štědrý den do noci se nemusí vyplatit. Své o tom ví hlavní hrdinka tohoto filmu, Angela Bridgesová. Když se konečně rozhodne jít domů, zjistí, že na ni psychopatický chlapík z ochranky připravil past a tato sympatická workoholička se tak stává jeho zajatcem.

 

5 Ďábelský Santa (Santa’s Slay)

Ďábelský Santa

2005

Tento hororový snímek má opravdu netradiční pojetí. Ve zkratce – Satan prohrál sázku s andělem a tak musel tisíc let dělat Santu. Film začíná, když Satanovi trest končí a těší se, že si všechen svůj nashromážděný vztek konečně vybije.

 

4 Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984

Malý chlapec je poslán do sirotčince poté, co mu Santa se skalpelem zavraždí rodiče. Tento hrozný čin, jehož byl svědkem, v něm probudil vražedné monstrum. Silen Night, Deadly night je pravděpodobně nejznámějším vánočním slasherem vůbec.

 

3 Vánoční zlo (Chritmas Evil)

Vánoční zlo

1980

Někdy také známý pod názvem You Better Watch Out. Troufáme si říct, že nic nepopíše film lépe, než oficiální text distributora:

Bílé vousy a červený kabát? Drž se od něj dál! Milý Santo! Nevím, jak začít. Vždy jsem Tě měl moc rád a těšil se na Tvou návštěvu. Ale když jsem tě tehdy v noci viděl, jak svlékáš a saháš na maminku, byl jsem moc smutný. Proč jsi mi to udělal? Jsi špatný Santa Claus! Ale teď už jsem dospělý a JÁ teď budu rozdávat dárečky a trestat zlobivé dětičky a zlé lidi. Mám jich dlouhatánský seznam a všichni

 

2 Černé Vánoce (Black Christmas)

Černé Vánoce

1974

Šťastné a veselé! …tedy, jak pro koho. Pro skupinu dívek ve filmu, které se rozhodly strávit Vánoce na koleji, rozhodně ne. Všechno se obrátí, když dívky zjistí, že po nich jde tajemný zabiják. Tento film staví na velmi hutné atmosféře a právem je považován za „dědečka“ slasher filmů se sváteční tématikou.

 

1 Gremlins

Gremlins

1984

Tento film začíná vcelku nevinně. Rand Peltzler se snaží sehnat narychlo nějaký dárek pro svého syna Billyho. Narazí na unikátní zverimex a v něm na podivné stvoření, které se nakonec rozhodne koupit. Před koupí je varován majitelem zverimexu, že je nutné dodržovat tři pravidla: 1) Chránit ho před přímým světlem 2) Nenamočit ho 3) Nikdy, za žádných okolností, ho nekrmit před půlnocí! Billy si svého nového mazlíčka zamiluje, ale postupem času přestane tolik dbát na tyto pravidla – chvíle, kdy se z roztomilého mazlíčka stává monstrum a z tohoto filmu opravdový horor (i když místy s komediálními prvky).

 

 Zdroje: Listverse.com, CSFD.cz

 

Total
0
Shares
Související články
vánoční film
Read More

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
Total
0
Share