10 zajímavostí o filmových kostýmech

Jak praví staré známé rčení – šaty dělají člověka, ovšem pokud to vezmeme z hlediska kinematografie, jsou to právě kostýmy, které dělají film filmem, dokreslují jeho atmosféru i žánr jako takový.
kostým
Jack Sparrow postupem času dostával gumové klobouky. Bylo to levnější. (foto: Walt Disney Studios)

Pokud pomineme svět béčkových filmů, zpravidla si kostyméři dávají co nejvíc záležet, aby výsledek byl co nejvěrnější. A o pár zajímavostech, které se pojí právě s filmovými kostýmy, si něco málo povíme.

1. Indiana Jones

Film Indiana Jones je naprostou legendou, ovšem málokdo ví, že postava Indyho byla jakousi variací Jamese Bonda, jehož vždy chtěl režírovat právě Steven Spielberg. A aby se vlk nažral a koza zůstala celá, není náhodou, že v jednom okamžiku se Indiana Jones vizáží proměnil právě v Bonda.

2. Piráti z Karibiku

Především v dílu Prokletí černé perly se kostyméři u Jacka Sparrowa rozhodli používat gumové klobouky (což je až k nevíře), a důvod byl jednoduchý. Johnny totiž proslul tím, že klobouky věčně ztrácel nebo je házel přes palubu, což by se ve finále pěkně prodražilo. A gumové klobouky měly další výhodu – mnohem lépe plavaly.

3. Forrest Gump  

Kdo byl neznal další filmovou legendu – Forresta Gumpa. Všimli jste si ale, že když Jenny seznámila Forresta s jeho synem, a spolu se dívali na televizi, měli zcela stejné oblečení jako Bert a Ernie na obrazovce?

zdroj: YouTube

4. Návrat do budoucnosti

Naprosto famózní film, který se dočkal několika pokračování, nás nikdy nepřestane bavit, a i on ukrývá řadu zajímavostí. Až se schválně budete dívat na třetí díl, všimněte si šátku během přepadení vlaku. Ten je udělaný z košile z druhého dílu a podle všeho figuruje jako jakási předpověď celého přepadení. Opravdu sofistikované.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share