TOP 10: Nejprodávanější telefony v roce 2020

  • Nejprodávanějším telefonem se stal iPhone 11, hned za ním nový iPhone SE.

Agentura Canalys zveřejnila žebříček 10 telefonů, které byly během 3. čtvrtletí nejprodávanější “nejvíce dodaných kusů”. Najdeme v něm zástupce od tří značek: Applu, Samsungu a Xiaomi.

Celý žebříček vede Apple s iPhonem 11, kterého se dodalo přes 16 miliónů kusů. Na druhém místě je iPhone SE (2020) s více než 10 milióny dodanými kusy.

A na dalších třech místech se nachází Samsungy Galaxy A21s, Galaxy A11Galaxy A51, jejichž dodávky byly skoro 10 miliónům kusů.

Nejvýše umístěným zástupcem od Xiaomi je Redmi Note 9.

Ve 3. čtvrtletí 2020 dosáhly celosvětové dodávky smartphonů 348,0 milionů kusů, což představuje meziroční pokles o 1%. V předchozím čtvrtletí však vzrostly o 22%.

Samsung znovu získal vedoucí pozici, a to o 2% na 80,2 milionu kusůHuawei se propadl na druhé místo s 23% poklesem na 51,7 milionů kusůXiaomi se poprvé umístilo na třetím místě a dosáhlo 47,1 milionu kusů se 45% růstem. Společnost Apple, která v září nevytvořila žádnou vlajkovou loď, dodala 43,2 milionu, což je pokles o 1%

Total
0
Shares
Související články
Pračka
Read More

10 hledisek, které je potřeba zvážit, při výběru nové pračky

Průměrná životnost nové pračky je přibližně 10 let. Pokud se však nejedná o špičkový odolnější přístroj, doporučuje se výměna po osmi letech. Starší pračky nejsou tak účinné jako nejnovější modely, a tudíž je provází spousta problémů. Starší modely také nemají pokročilejší funkce, které dnes již považujeme za samozřejmé. Mezi ty počítáme samoregulaci množství vody a pracího prostředku na množství prádla v každém cyklu. Nové funkce navíc lépe pečují o oblečení, šetří vodu a také snižují účty za energii. Pojďme se podívat na 10 aspektů, které je důležité vážit před nákupem nové pračky, abyste si vybrali tu opravdu nejlepší pro vaše potřeby a zároveň odpovídala vašim finančním možnostem.
grafický
Read More

10 nejlepších online programů pro grafický design

Už vás nebaví držet se pouze jednoho softwaru pro tvorbu grafiky? Proč místo toho nezkusíte nějaký online grafický program, který je dostupný zdarma a v mnoha věcech vám šikovně poslouží? Ať už si s grafikou hrajete jen svátečně nebo se designu věnujete na trochu vyšší úrovni, tuhle desítku online programů vážně oceníte.
Total
0
Share