TOP 10: Nejprodávanější telefony v roce 2020

  • Nejprodávanějším telefonem se stal iPhone 11, hned za ním nový iPhone SE.

Agentura Canalys zveřejnila žebříček 10 telefonů, které byly během 3. čtvrtletí nejprodávanější “nejvíce dodaných kusů”. Najdeme v něm zástupce od tří značek: Applu, Samsungu a Xiaomi.

Celý žebříček vede Apple s iPhonem 11, kterého se dodalo přes 16 miliónů kusů. Na druhém místě je iPhone SE (2020) s více než 10 milióny dodanými kusy.

A na dalších třech místech se nachází Samsungy Galaxy A21s, Galaxy A11Galaxy A51, jejichž dodávky byly skoro 10 miliónům kusů.

Nejvýše umístěným zástupcem od Xiaomi je Redmi Note 9.

Ve 3. čtvrtletí 2020 dosáhly celosvětové dodávky smartphonů 348,0 milionů kusů, což představuje meziroční pokles o 1%. V předchozím čtvrtletí však vzrostly o 22%.

Samsung znovu získal vedoucí pozici, a to o 2% na 80,2 milionu kusůHuawei se propadl na druhé místo s 23% poklesem na 51,7 milionů kusůXiaomi se poprvé umístilo na třetím místě a dosáhlo 47,1 milionu kusů se 45% růstem. Společnost Apple, která v září nevytvořila žádnou vlajkovou loď, dodala 43,2 milionu, což je pokles o 1%

Total
0
Shares
Související články
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share