TOP 10 Nejtěžší jídla, co kdy kdo “uvařil”

Jídlo. Pojem, který denně skloňujeme. Bez jídla bychom nebyli. Za dlouhou historii lidské rasy jsme se naučili dělat z jídel nejen opravdové lahůdky, ale také s jeho pomocí vytvářet různá nej. Nyní Vám představíme top 10 největších a zároveň nejtěžších jídel, co kdy kdo “ukuchtil”. Jsou to opravdové šílenosti, takže si sedněte a pojďme si společně udělat chutě.

 

10 Curry

Váha: 10,2 tuny

Curry je jídlo, které v našich poměrech není moc známé. Je to indické, velice kořeněné a pálivé jídlo. V ČR moc restaurací, kde Vám tohle jídlo udělají není, ale ve velkých městech jako například Brno, Praha se dá nějaká přeci jen najít. Nápad s curry napadl podnikatele Abdula Salama a dal tak tím světový rekord v největší porci curry. Váha se tohoto jídla v konečném vyšplhala až na více než 10 tun.

 

9 Koláč – masový

Váha: 10,5 tuny

Asi 17 studentů z Británie si v roce 1998 řeklo, že udělají koláč. A nebyl to jen tak nějaký koláč. Byl to více než 10 tun těžký koláč, který byl několik desítek metrů dlouhý. Bohužel, o tomto rekordu jsem našel jen zmínku a nepodařilo se mi nalézt více informací.

 

8 Omeleta

Váha: 11 tun

Ve Španělsku, 19. března roku 1994 se uskutečnil další z našich jídelních rekordů. S plochou přes 120 metrů čtverečných a váhou přes 11 tun Vám můžeme představit největší španělskou omeletu na světě. Španělská je proto, protože obsahuje navíc cibuli a brambory. Na tento pokrm bylo použito přes 160 000 vajec.

 

7 Pizza

Váha: 12,2 tuny

Pizza je jedním z jídel, na která nedám dopustit a určitě nejsem jediný. Největšími gurmány jsou jistě obyvatelé z JAR, protože v roce 1990 zde vytvořili tu největší pizzu na zemi. Obvyklá pizza má průměr 32 cm, tato měla průměr 37 metrů… Pokud se najde někdo, kdo by si chtěl jeden nudný a hladový večer udělat podobnou, bude potřebovat 4,5 tuny mouky, téměř dvě tuny sýru, 3000 litrů vody, dále skoro tunu cibule, hub, tomatového podkladu, 180 kilo tuku a nějaká ty kila koření 😛

 

6 Koláč – třešňový

Váha: 17,1 tuny

Tento rekord je z Kanady, byl pořízen taktéž roku 1990 a stalo se to při takzvaném Národním třešňovém festivalu, který se v Kanadě pravidelně koná již od 30tých let. Konečná váha se vyšplhala až na 17 tun a pro zhruba 1500 lidí, kteří si jím nacpali břicha to znamená, že pro jednoho člověka zde bylo více než 11kg této pochutiny. Dal bych si říct 🙂

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share