TOP 10 Nejúspěšnější filmy všech dob

5 Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon)

Rok: 2011

Režie: Michael Bay

Tržby: 1,114,558,779 dolarů

Film plný akce a super vizuálních efektů, který sice u kritiky nesnesl příliš úspěch, nic méně 150 minut plných akce přitáhlo do kin tolik lidí, že se vyhoupl až na páté místo.

 

4 Pán prstenu: Návrat krále (Lord of the Rings: The Return of the King)

Rok: 2003

Režie: Peter Jackson

Tržby: 1,119,102,868 dolarů

Myslím, že tento film si v žebříčku své místo zaslouží, závěrečné pokračování veleúspěšné fantasy trilogie. Asi je opravdu málo lidí, co ještě nevidělo.. Získal celkem 11! Oscarů a to: Režie, Nejlepší film, Kostýmy, Výprava, Masky, Střih, Zvuk, Scénář, Vizuální efekty, Hudba a za píseň „Into the West“.

 

3 Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)

Rok: 2011

Režie: David Yates

Tržby: 1,327,655,619 dolarů

Opět další zakončení série, tentokrát o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Vzniklo celkem 7 filmů, z toho poslední je rozdělen na 2 filmy, takže celkem 8. Film po filmu se budovala větší a větší fanouškovská základna a poslední díl byl první týdny beznadějně vyprodaný. A vyhoupl se až na třetí místo v historické úspěšnosti!

 

2 Titanic (Titanic)

Rok: 1997

Režie: James Cameron

Tržby: 1,835,300,000 dolarů

Velkofilm se vším všudy. Srdcervoucí příběh v pozadí největší námořní katastrofy v dějinách. Tak by se dal stručně popsat děj. Nejedno oko nezůstalo při sledování suché, ve své době překonal veškeré rekordy a byl naprostým trhákem. Projevilo se to i na Oscarech, získal jich celkem 11! a to v kategoriích: Nejlepší film, Kamera, Výprava, Režie, Vizuální efekty, Střih, Kostýmy, Střih zvukových efektů, Zvuk, hudba a píseň „My heart will go on“. Měl také další 3 nominace: Dvě na vedlejší role a jedna v kategorii Masky.

 

1 Avatar (Avatar)

Rok: 2009

Režie: James Cameron

Tržby: 2,781,505,847 dolarů

Tohle ještě filmová scéna nezažila. James Cameron poprvé ukázal na filmovém plátně 3D vizualizaci v plné parádě a byl to naprostý průlom v kinematografii. Film, který diváci mohli vidět trojrozměrně se stal naprostým, ale naprostým fenoménem své doby. Návštěvnost byla neuvěřitelná a to po celém světě a dlouhé, dlouhé týdny se držel na vrcholu. Byl jakýmsi vodítkem, kam se budoucnost filmů může posouvat. Film jako takový nenabízí nic extra, ale efekty a vizualizace dostala téměř každého a každý ho chtěl vidět.. Získal 3 Oscary a to v Kameře, Výpravě a Vizuálních efektech. Měl však ještě 6 nominací: Nejlepší film, Zvukové efekty, Zvuk, Hudba, Režie a Střih.

 

Tak to je vážení přátelé vše. Vidíme, že první dvě místa obsadil režisér James Cameron, počítám, že má vystaráno na 50 životů dopředu:-). Jeho dva filmy vydělaly více než 4 a půl miliardy dolarů, což je přinejmenším úctyhodné. Můžeme nyní polemizovat o tom co, nebo kdo ho dokáže překonat. Že jdou filmové výdělky obecně nahoru nám může demonstrovat fakt, že z roku 2011 zde máme hned 3 zástupce. Dá se očekávat, že zisky filmů z tohoto roku (2011) ještě lehce porostou, protože pořád “vydělávají”, nic méně se těžko probojují na vyšší příčky. Zisky se budou měnit již jen velice málo.

Total
0
Shares
Související články
rozhodnutí
Read More

Top 10 Novoročních rozhodnutí

Nový rok je jako neotevřená kniha plná příležitostí a možností pro nová začátky. Chcete-li udělat z příštího roku ten nejlepší rok svého života, přinášíme vám Top 10 Novoročních rozhodnutí. Od osobního rozvoje až po péči o zdraví – naše doporučení vám pomůže vytvořit plán, který vás povede k dosažení vašich cílů a k naplněnému a šťastnému roce.
Total
0
Share