TOP 10: Vlivní lidé, kteří nikdy nežili

Známe spoustu žijících, mocných osob, které jsou slavné, populární a dokáží ovlivňovat své okolí, kolikrát aniž by samy chtěly. Tento článek je však zaměřený na osoby, které mají velký vliv i přesto, že nikdy nežily.
vliv
Které fiktivní postavy na nás mají největší vliv? (foto: instagram/batman)

1. Robin Hood

Jednou z takových vlivných osob je Robin Hood. Kdo by neznal slavného anglického hrdinu, který se svou družinou žil v lese jménem Sherwood, bohatým bral a chudým dával. Jedná se o legendu, která se rozšířila po celé Anglii, později až do celého světa, a podle které vzniklo spoustu knih, divadelních her a filmů. Neexistuje však žádný přímý důkaz o tom, že by žil.

trailer k filmu Robin Hood (2010)

2. Romeo a Julie

Romeo a Julie je nejznámější milostná tragédie ze světového dramatu od W. Shakespeara. Jedná se o velmi mladý zamilovaný pár, který, ač se to nezdá, poukazuje na dokonalý a láskyplný vztah mezi dvěma lidmi, kterým se může inspirovat mnoho lidí. Ve skutečném manželství nejde však jen o vášeň a romantiku, ale taky o harmonii, porozumění a úctu, a když se vytratí trochu té romantiky a vášně, většina párů to nezvládne a dochází k rozchodům. Případ Romea a Julie je však brán jako nejryzejší příklad lásky a obětování se navzdory nepřízni osudu, čímž ovlivnili mnoho lidí na světě.

3. Jára Cimrman

Jára Cimrman má sice vliv jen na naši kulturu, ale byl by hřích ho do našeho výběru nepřidat. Ostatně je to člověk, který byl největším českým mozkem. Jen byl všude o něco později a nebo až moc brzo. Legendárními se staly historky o jeho revolučních krocích, které však v zatuhlém přelomu 19. a 20. století nebyly pochopené. Například vytvořil dynamit, dvoudílné plavky nebo systém na principu internetu. Járu Cimrmana stvořilo autorské duo Smoljak-Svěrák a lze jen doufat, že někdy přibude ještě nějaká další divadelní hra o tomto géniovi.

4. Santa Claus

Na světě snad není člověk, který by nevěděl, o kom je řeč. Postarší pán s bílým plnovousem, laskavýma očima, oblečený do červeno-bílého kabátu. Jeho společníci jsou skřítci a sobi. Ano, Santu Clause máme všichni spojeného s Vánocemi, svátky radosti, pohody a klidu, ale hlavně s dárky, na které každé dítě toužebně čeká a doufá, že jim nějaké nadělí pod stromeček. Jelikož jsme ale v České republice, musíme zmínit i našeho Ježíška, který má stejný vliv.

santa claus
V Americe mají Santu Clause, u nás plní stejnou funkci Ježíšek. (foto: 123RF)

Total
0
Shares
Související články
u porodu
Read More

10x jak být u porodu tou nejlepší oporou

Narození nového člověka je zlomový a magický okamžik nejen pro nastávající maminku. Ovlivní to celé její okolí. Všude se mluví o tom, jak by se žena měla na porod připravit, co by měla dělat, co naopak ne. Pozornost se však ubírá doprovodu. K čemu tam je a co by měl vlastně dělat?
Total
0
Share