TOP 10 Největší Fast-Food řetězce

Není snad člověka, co by alespoň jednou v životě nenavštívil nějaký fast food, nějaké hladové okno, když ho náhle někde přepadne hlad. Dnešní trend je takový, že lidé jsou čím dál více líní si něco doma vařit a tak takové fast food restaurace a podobné, kde Vám jídlo zabalí i domů, kde nemusíte čekat desítky minut na odbavení, jsou v posledních letech velice v módě. Já jsem se pro Vás rozhodl udělat desítku těch světově nejrozšířenějších fast-food provozoven. Tak se pojďme podívat, zda vyhrál McDonald. 😛

 

10 Sonic Drive-In

Počet provozoven: 3500+

Pro Evropany ne moc známá firma, avšak v Americe si získala velmi dobrou pověst. Působí nyní ve 43 státech USA a v roce 2010 měla již přes 3500 provozoven. Sídlo tohoto fast-food řetězce je v Oklahomě. Denně obslouží přes 3 miliony zákazníků. Ke každé objednávce zákazník dostává mátové bonbony.

 

9 Taco Bell

Počet provozoven: 5800

Tento řetězec rychlého občerstvení už na rozdíl od čísla 10. najdeme na celém světě. Sídlo má sice také v USA, konkrétně v Kalifornii, v Irvine. V tomto fast-foodu si můžete objednat mexické pochutiny, jako jsou například tacos, burritos, nachos a další mexická a latinská jídla. Taco Bell má více než 2 miliardy spotřebitelů každý rok a nutno podotknout, že veškeré prodejny po celém světě nabízejí téměř identické produkty, chci tím tedy říct, že se od originálu téměř nemění. V ČR tuto prodejnu nenajdete, nejbližší je v Polsku, nebo Německu.

 

8 Wendy’s

Počet provozoven: 6600+

Další z amerických řetězců rychlého občerstvení. Samozřejmě, tento má mezinárodní úroveň, takže ho nenajdeme pouze v USA. Založil ho Dave Thomas v roce 1969 v Columbusu. V roce 2006 své sídlo společnost přesunula do Dublinu. V tomto fast-foodu najdete především hamburgery, kuřecí sendviče, hranolky a další. Nejpopulárnější produkt jsou snídaňové fazole. Nedávno firma představila i nový produkt, sendvič s názvem W. Firma v dobrých letech měla celkové tržby i přes 2,5 miliardy dolarů.

 

7 Dunkin‘ Donuts

Počet provozoven: 12 000+

Firma vznikla v roce 1950 v Quincy, v USA. Jak již název napovídá, hlavní nabídkou jsou koblihy. Známe to všichni z amerických filmů, policisté a jejich koblihové svačinky, takže tohle je zhruba něco podobného. Tyto fast-foody se vyskytují hlavně v USA, nicméně je najdeme i v Evropě, jako například v Německu, Bulharsku, Anglii a Asii, v Číně a Indii. Firma dokonce byla i v ČR. Denně tyto řetězce prodají přes 2,5 milionu koblihů, pěkná porce…

 

6 Burger King

Počet provozoven: 12200

Konečně řetězec, který své pobočky má i v ČR. Sice se vyskytují převážně v Praze, jistě však už většina z nás, kdo mají rádi fast-foody slyšela o této firmě. V ČR jsou k vidění od roku 2008. Burger King byl poprvé otevřen v roce 1954 a kde jinde, než v USA. Nyní se může pyšnit tím, že je k nalezení v 65 zemích světa. V nabídce najdeme hlavně různé hamburgery, hranolky a nápoje. Hlavním produktem je hamburger Whooper. Ročně prodá skoro 3 miliardy hamburgerů.

Total
0
Shares
Související články
alkohol
Read More

10 alkoholických drinků, které mají nejméně kalorií

Snad nikdo si nedovede představit letní období bez osvěžujícího drinku. Pokud si ho i vy nechcete během letních grilovaček a party odpustit, a přitom si hlídáte štíhlou linii, pak není nic lepšího, než se zaměřit na ty nejméně kalorické. A desítku z nich si právě teď ukážeme.
Total
0
Share