TOP 10 Největší Fast-Food řetězce

Není snad člověka, co by alespoň jednou v životě nenavštívil nějaký fast food, nějaké hladové okno, když ho náhle někde přepadne hlad. Dnešní trend je takový, že lidé jsou čím dál více líní si něco doma vařit a tak takové fast food restaurace a podobné, kde Vám jídlo zabalí i domů, kde nemusíte čekat desítky minut na odbavení, jsou v posledních letech velice v módě. Já jsem se pro Vás rozhodl udělat desítku těch světově nejrozšířenějších fast-food provozoven. Tak se pojďme podívat, zda vyhrál McDonald. 😛

 

10 Sonic Drive-In

Počet provozoven: 3500+

Pro Evropany ne moc známá firma, avšak v Americe si získala velmi dobrou pověst. Působí nyní ve 43 státech USA a v roce 2010 měla již přes 3500 provozoven. Sídlo tohoto fast-food řetězce je v Oklahomě. Denně obslouží přes 3 miliony zákazníků. Ke každé objednávce zákazník dostává mátové bonbony.

 

9 Taco Bell

Počet provozoven: 5800

Tento řetězec rychlého občerstvení už na rozdíl od čísla 10. najdeme na celém světě. Sídlo má sice také v USA, konkrétně v Kalifornii, v Irvine. V tomto fast-foodu si můžete objednat mexické pochutiny, jako jsou například tacos, burritos, nachos a další mexická a latinská jídla. Taco Bell má více než 2 miliardy spotřebitelů každý rok a nutno podotknout, že veškeré prodejny po celém světě nabízejí téměř identické produkty, chci tím tedy říct, že se od originálu téměř nemění. V ČR tuto prodejnu nenajdete, nejbližší je v Polsku, nebo Německu.

 

8 Wendy’s

Počet provozoven: 6600+

Další z amerických řetězců rychlého občerstvení. Samozřejmě, tento má mezinárodní úroveň, takže ho nenajdeme pouze v USA. Založil ho Dave Thomas v roce 1969 v Columbusu. V roce 2006 své sídlo společnost přesunula do Dublinu. V tomto fast-foodu najdete především hamburgery, kuřecí sendviče, hranolky a další. Nejpopulárnější produkt jsou snídaňové fazole. Nedávno firma představila i nový produkt, sendvič s názvem W. Firma v dobrých letech měla celkové tržby i přes 2,5 miliardy dolarů.

 

7 Dunkin‘ Donuts

Počet provozoven: 12 000+

Firma vznikla v roce 1950 v Quincy, v USA. Jak již název napovídá, hlavní nabídkou jsou koblihy. Známe to všichni z amerických filmů, policisté a jejich koblihové svačinky, takže tohle je zhruba něco podobného. Tyto fast-foody se vyskytují hlavně v USA, nicméně je najdeme i v Evropě, jako například v Německu, Bulharsku, Anglii a Asii, v Číně a Indii. Firma dokonce byla i v ČR. Denně tyto řetězce prodají přes 2,5 milionu koblihů, pěkná porce…

 

6 Burger King

Počet provozoven: 12200

Konečně řetězec, který své pobočky má i v ČR. Sice se vyskytují převážně v Praze, jistě však už většina z nás, kdo mají rádi fast-foody slyšela o této firmě. V ČR jsou k vidění od roku 2008. Burger King byl poprvé otevřen v roce 1954 a kde jinde, než v USA. Nyní se může pyšnit tím, že je k nalezení v 65 zemích světa. V nabídce najdeme hlavně různé hamburgery, hranolky a nápoje. Hlavním produktem je hamburger Whooper. Ročně prodá skoro 3 miliardy hamburgerů.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
jídel
Read More

10 nejzvláštnějších jídel. Troufli byste si na ně?

Co kultura, to jiné zvyky a vkus co se jídel týče. A zatímco u nás se nikdo nepozastaví nad prdelačkou, nad kterou by se některým cizincům přinejmenším zvedal žaludek, my zase nepochopíme, jak si někdo dokáže pošmáknout na všelijaké havěti, která je naopak pro místní naprostou delikatesou.
Total
0
Share