TOP 10 Jídla, která vás udělají šťastnějšími

Většina jídel, která jíme, jsou nezdravá a zhoršují nám zdravotní stav. Ale co kdyby existovalo jídlo, které je zdravé a zároveň by blahodárně působilo na naši mysl a fungovalo jako antidepresivum? Věřte, že takové potraviny existují. V následujícím článku se můžete seznámit s 10 potravinami, které tyto podmínky splňují, pomůžou vám udržet si zdravý životní styl a ještě vám zlepší náladu.

 

10 Mangold

mangold

Nejprve bych vám ráda tento druh zeleniny přiblížila, protože i já doposud nevěděla, že vůbec existuje. Mangold je listnatá zelenina, která má velmi blízko k řepě a špenátu. Využívají se jak stonky, tak i listy pro studenou nebo teplou kuchyni.

Tato zelenina obsahuje velké množství hořčíku, který je součástí biochemických reakcí a zvyšuje tak hladinu energie v lidském těle a posiluje nervový systém. Mimo jiné se používá jako prevence proti nádorovým onemocněním, pomáhá nervovému systému a díky velkému obsahu železa se doporučuje při chudokrevnosti.

Total
0
Shares
Související články
bílkoviny
Read More

10 potravin bohatých na bílkoviny, do kterých byste to neřekli

Bílkoviny jsou cenné látky, bez kterých by tělo zdaleka nefungovalo tak, jak má. Mají úžasnou sytící schopnost, zároveň jsou hlavním stavebním kamenem svalů. Možností, jak doplnit tělu proteiny, je hned celá řada a my se podíváme na desítku překvapivých zdrojů bílkovinových jídel, které by neměly chybět ve vašem jídelníčku.
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Total
0
Share