TOP 10 Jídla, která vás udělají šťastnějšími

Většina jídel, která jíme, jsou nezdravá a zhoršují nám zdravotní stav. Ale co kdyby existovalo jídlo, které je zdravé a zároveň by blahodárně působilo na naši mysl a fungovalo jako antidepresivum? Věřte, že takové potraviny existují. V následujícím článku se můžete seznámit s 10 potravinami, které tyto podmínky splňují, pomůžou vám udržet si zdravý životní styl a ještě vám zlepší náladu.

 

10 Mangold

mangold

Nejprve bych vám ráda tento druh zeleniny přiblížila, protože i já doposud nevěděla, že vůbec existuje. Mangold je listnatá zelenina, která má velmi blízko k řepě a špenátu. Využívají se jak stonky, tak i listy pro studenou nebo teplou kuchyni.

Tato zelenina obsahuje velké množství hořčíku, který je součástí biochemických reakcí a zvyšuje tak hladinu energie v lidském těle a posiluje nervový systém. Mimo jiné se používá jako prevence proti nádorovým onemocněním, pomáhá nervovému systému a díky velkému obsahu železa se doporučuje při chudokrevnosti.

Total
0
Shares
Související články
pivo
Read More

10 důvodů, proč pivo není jen nudná česká klasika

Pivo je u nás nejoblíbenějším nápojem, to je bez debat. Mnohdy vás ale při sezení v hospůdce s kamarády nad orosenou sklenicí nenapadne, jakou má pivo barvitou historii, a že se zdaleka nevyrábí jen v Evropě, ale je oblíbené po celém světě, kde si jej každý připravuje po svém. Jaké jsou ty nejlepší zajímavosti o našem oblíbeném moku?
fast food
Read More

TOP 10: Nejoblíbenější fast foody na světě

Určitě každý už navštívil nějaký fast food. Když chvátáte, tak není nic jednoduššího a rychlejšího, než přijít, objednat si a dostat jídlo, které můžete sníst na místě nebo si ho vzít s sebou. Fast foody jsou velice populární v každé zemi a v mnoha z nich jsou příčinou obezity u velkého množství obyvatelstva. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam nejoblíbenějších franšíz, na které můžete narazit u nás, ale i fast foody, jež najdete jen v zahraničí.
Total
0
Share