TOP 10 Jídla, která vás udělají šťastnějšími

Většina jídel, která jíme, jsou nezdravá a zhoršují nám zdravotní stav. Ale co kdyby existovalo jídlo, které je zdravé a zároveň by blahodárně působilo na naši mysl a fungovalo jako antidepresivum? Věřte, že takové potraviny existují. V následujícím článku se můžete seznámit s 10 potravinami, které tyto podmínky splňují, pomůžou vám udržet si zdravý životní styl a ještě vám zlepší náladu.

 

10 Mangold

mangold

Nejprve bych vám ráda tento druh zeleniny přiblížila, protože i já doposud nevěděla, že vůbec existuje. Mangold je listnatá zelenina, která má velmi blízko k řepě a špenátu. Využívají se jak stonky, tak i listy pro studenou nebo teplou kuchyni.

Tato zelenina obsahuje velké množství hořčíku, který je součástí biochemických reakcí a zvyšuje tak hladinu energie v lidském těle a posiluje nervový systém. Mimo jiné se používá jako prevence proti nádorovým onemocněním, pomáhá nervovému systému a díky velkému obsahu železa se doporučuje při chudokrevnosti.

Total
0
Shares
Loading Facebook Comments ...
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Previous Article

TOP 10 Hollywoodských žen, které byste v mládí nepoznali

Next Article

TOP 10 Podivné dorty cukrářky Sarah Hardy, které jdou na dračku

Related Posts
ořechy
Čtete více

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.