TOP 10 Nejvýznamnější malby světa

2 Poslední večeře – Leonardo da Vinci

Doslova proslulý renesanční člověk Leonardo da Vinci v 15. století v jednom z milánských kostelů stvořil nástěnnou malbu s názvem Poslední večeře. Freska zobrazuje Ježíše a jeho dvanáct apoštolů v průběhu poslední Kristovy večeře. Postavy mezi sebou debatují o čerstvé zprávě, kterou Ježíš přinesl, tedy o zradě jednoho z nich. Z obrazu je dobře patrné, který z nich je zrádný Jidáš – jeho postava je totiž v záklonu a couvá od ostatních. V pozadí za Kristem i v uspořádání jednotlivých skupinek apoštolů je dobře pozorovatelná trojúhelníková kompozice.  Obraz se díky své tajemnosti stal ústředním motivem knihy Dana Browna – Šifra mistra Leonarda.

poslední večeře

Total
0
Shares
Související články
repliky
Read More

TOP 10: Nejpovedenější repliky slavných památek

Tento článek nadchne každého turistu, který rád cestuje po zemích a sbírá fotky do svých alb. Právě takovýto člověk ocení, když si bude moct vyfotit slavnou Šikmou věž netradičně několik kilometrů od Chicaga nebo dokonalou verzi Sochy svobody v Japonsku. Právě v tomto článku poznáte nejpovedenější repliky slavných památek, které kdy byly vytvořené. Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé napodobeniny k nerozeznání od originálu.
Berlín
Read More

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Total
0
Share