TOP 10: Filmové trháky, které nás do konce roku ještě čekají

Filmový podzim bývá každý rok napěchovaný kvalitními snímky. Je pravdou, že právě ten letošní podzim by měl spravit chuť po nepříliš vydařeném létu. Máme však pocit, že následujících 10 filmů by vás do konce roku mělo přimět mrknout se do kina.

 

10 Dva dny, jedna noc

Dva dny, jedna noc

Datum premiéry: 4. Prosince 2014
Žánr filmu: Drama
Hvězdy: Marion Cotillard, Fabrizio Rongione

Námět belgického komprodukčního dramatu je silný. Sandra má potíže s depresemi, což se negativně projevuje na její práci v solární elektrárně. Její psychické potíže ale nezajímají vedení, které se jí chce zbavit. Udělají to však tak, aby pověst firmy nebyla pošramocena, proto o Sandřině propuštění rozhodne hlasování zaměstnanců, kteří si v případě jejího odchodu budou moci nechat bonusy. Sandra proto rozjede hru, která má všechny zaměstnance přesvědčit, aby ji nepropouštěli. Podaří se jí to?

 

9 Exodus: Bohové a králové

 Exodus: Bohové a králové

Datum premiéry: 25. prosince 2014
Žánr filmu: Historické drama
Hvězdy: Ridley Scott (režie), Christian Bale, Aaron Paul

Mistr svého řemesla Ridley Scott se v tomto filmu zaměří na egypský příběh o Mojžíšovi a jeho skoro bratrovi Ramzesovi. Pokud jste viděli film Princ egyptský nebo jste dávali pozor při hodinách historie nebo teologie, určitě víte, o co jde. Mojžíš se jako malé odložené dítě dostal do egyptské královské rodiny. Po nějaké době mu však dochází, že on má boží poslání. Musí vysvobodit otroky, které faraón Egypta Ramzes krutě využívá ke stavbě egyptských monumentů. Je tedy jasné, že se schyluje k velké změně a právě oni dva, dříve velcí přátelé, jsou nuceni si jít po krku.

 

8 Boj sněžného pluhu s mafií

Boj sněžného pluhu s mafií

Datum premiéry: 6. listopadu 2014
Žánr filmu: Komedie, Thriller, Drama, Krimi
Hvězdy: Stelland Skarsgard, Bruno Ganz

Překvapení tohoto roku může být nenápadný film Hanse Pettera Molanda, který vypráví o Nilsovi, který se svým sněžným pluhem proráží cesty v zasněženém Norsku. Bere to za ctihodnou práci a je na ní řádně pyšný. Jednoho dne se ovšem dozví, že zemřel jeho syn. Předávkoval se drogami. Nilsovi to změní život. Zachvátí jej velká zlost. Proto vezme svůj pluh a vydá se na cestu, jejímž úkolem je pomocí důvtipu a svého pluhu zmasakrovat zdejší drogovou mafii. Těšit se můžete na kvalitní akční thriller se silnou dávkou černého humoru.

 

7 Serena

Serena

Datum premiéry: 11. prosince 2014
Žánr filmu: Drama
Hvězdy: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence

Tento film v sobě má ze všech dnes jmenovaných největší českou stopu. V Čechách se natáčel a 80% filmového štábu tvořili Češi. Film Serena je pak adaptací stejnojmeného románu Rona Rashe. Odehrává se uprostřed ekonomické krize na přelomu 20. a 30. let 20. století, kdy George se svou manželkou Serenou založil dřevařskou firmu a vše vypadá, že by mohli tento krušný čas v klidu přežít. To by se ovšem Serena nesměla dozvědět o Georgově nemanželském synovi a své vlastní neplodnosti. Řešení těchto dvou ran vidí Serena v jednom scénáři, chce zabít Georgova syna. Jejich manželství díky tomu pomalu spěje ke konci.

 

6 Leviatan

Leviatan

Datum premiéry: 13. listopadu 2014
Žánr filmu: Drama
Hvězdy: Vladimir Vdovičenkov, Alexej Serebrjakov

Ruský příběh Leviatan byl umístěn poblíž Barenentsova moře. Pojednává o Koliovi, který žije v úžasné krajině se svou mladou manželkou a synem. Vlastní firmu a žije si spokojeně až do té doby, dokud se sousední starosta Vadim Shelevyat nerozhodne, že Koliu z jeho kusu země vypudí, s čímž se Kolia rozhodne razantně bojovat. Toto překvapení má na ČSFD zatím 82%, což je na ruský snímek relativně dost. Leviatan je možná černý kůň tohoto podzimu.

 

5 Hledání Vivian Maier

Hledání Vivian Maier

Datum premiéry: 4. prosince 2014
Žánr filmu: Životopisný
Hvězdy: John Maloof

Tento film nenajal ty nejlepší herce. Neměl žádnou velkou kampaň. I tak byl vybrán na Sundance Film Festival a na ČSFD má ohromujících 87%. Pojednává o Vivian Maierové, která byla chůvou. Tato nenápadná žena pak měla jeden roztomilý koníček. Ráda fotila. K její smůle o své kratochvíli však nikomu neřekla, proto když se po její smrti objevila truhla s více než 100 000 vysoce umělecky kvalitními snímky, vzbudilo to velký povyk. Vivian se tak až po své smrti stala jednou z nejuznávanějších fotografek 20.století.

 

4 Tučňáci z Madagaskaru

Tučňáci z Madagaskaru

Datum premiéry: 27. listopadu 2014
Žánr filmu: Animovaná dobrodružná komedie
Hvězdy: Benedict Cumberbatch, John Malkovich

Tvůrci animovaných filmů Madagaskar vzali tu nejúžasnější část jejich série a věnovali jí celovečerní film. Proto se můžeme těšit na partičku černobílých tučňáků se jmény Skipper, Kowalski, Rico a Private. Propagační kampaň filmu začala teprve před několika dny, nicméně ví se snad jen to, že tahle banda bude řešit jednu špionážní aféru.

 

3 Železná srdce

Železná srdce

Datum premiéry: 11. listopadu 2014
Žánr filmu: Válečné drama
Hvězdy: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf

V dnešní době, kdy jsou hry jako World of Tanks a War Thunder nesmírně populární, přichází film Železná srdce. Odehrává se v dubnu 1945. Seržant Wardaddy dostane jako velitel svého tanku Sherman speciální misi, která se má odehrát až v týlu poráženého nepřítele. Film má na americké IMDB 8.0 a po delší době to vypadá na použitelný válečný film z 2. světové války.

 

2 Hobit: Bitva pěti armád

Hobit: Bitva pěti armád

Datum premiéry: 11. prosince 2014
Žánr filmu: Dobrodružná fantasy
Hvězdy: Peter Jackson, Martin Freeman, Ian McKellen

Největší blockbuster tohoto roku bude zaručeně závěr trilogie Hobit. Tato megalomanská série by měla být završena velkou bitvou. Pokud jste neviděli předchozí dva díly, zaručeně vám doporučujeme si vaše filmové vzdělání doplnit. Hobit je totiž něco zcela výjimečného!

 

1 Interstellar

Interstellar

Datum premiéry: 6. listopadu 2014
Žánr filmu: Mysteriózní sci-fi
Hvězdy: Christopher Nolan (režie), Hanz Zimmer (hudba), Matthew McConaughey

Největším snímkem tohoto podzimu a troufám si tvrdit, že i tohoto roku, bude zaručeně Interstellar. Má vše, co pořádný film potřebuje. Nadpozemsky dokonalého tajemného režiséra Nolana, zaručeně ohromující hudbu od Hanse Zimmera a charismatického hlavního hrdinu v podání Matthewa McConaugheyho. V tomto sci-fi se čas lidstva na Zemi bude chýlit ke konci. Lidstvo bude muset najít nový domov. Chcete být u toho? Měli byste!

 

Total
0
Shares
Související články
kultovní seriál
Read More

TOP 10: Nejvíc kultovní seriály všech dob

Jsou seriály a seriály. Zatímco jedny baví po generace, jiné jsou spíše chvilkovou zálibou, která nás zanedlouho omrzí a po jejím zhlédnutí už nepotřebujeme další kolo. Těm prvním se říká kultovní seriály. Pojďme se podívat na TOP 10, jež jsou nekončící zábavou pro každý večer.
Total
0
Share