TOP 10: Zajímavá fakta o seriálu The Walking Dead (2. část)

Úspěšný seriál The Walking Dead (Živí mrtví) je zajímavostmi nabitý až k prasknutí. Proto jsme pro vás napsali i druhý článek, kde se dozvíte o zombie škole nebo o korejských autech.

 

10 Britští herci

Ricka, Maggie ani Guvernéra nehrají Američané. Všichni tři jsou Britové. Konkrétně 41 letý Andrew James, který hraje právě Ricka je z Londýna.

 

9 Zombies se zošklivují

Nezdá se vám, že zombíci jsou sezónu od sezóny ošklivější? Je to záměr. Po každé sezóně se maskám mrtvých přidají nějaké šrámy, aby vypadali opotřebovaněji.

 

8 HBO o seriál nemělo zájem

Když se rozhodovalo o tom, na jaké televizi bude seriál vysílán, televize HBO jej odmítla. Měla za to, že seriál je moc brutální. Ano, je to ta samá televize, která vysílá Boardwalk Empire nebo Game of Thrones.

 

7 Škola místo věznice

Ohledně 3. série, která se z většiny odehrává ve věznici, bylo rozmýšleno jiné místo – škola. Nakonec se producenti právě kvůli solidním bezpečnostním prvkům rozhodli pro opuštěné vězení.

 

6 Mrtví nemrkají

Všimněte si, že zombíci v seriálu The Walking Dead nemrkají. Jsou na to trénováni. Proto máme za to, že ideální volbou pro casting seriálu by byl Roman Šebrle.

 

5 Hyundai jako sponzor

Také vám přijde divné, že v polomrtvém světě je až neuvěřitelné množství aut od společnosti Hyundai? Je t tzv. Product placement. Hyundai je sponzorem pořadu.

 

4 Moc hor

V prvních sériích, kdy se příběh odehrával poblíž města Atlanta, je v pozadí vidět mnoho hor. Faktem však je, že Atlanta leží na téměř nerušené rovině.

 

3 Daryl vs. Stránský

Oblíbená postava Daryl Dixon, je velmi podobný českému herci a dabérovi Martinu Stránském, který daboval například i Dr. House. Stránský pak shodou okolností právě Daryla dabuje.

 

2 Podle komixu

Seriál The Walking Dead je natočen na motivy komixu od Roberta Kirkmana. Tento komix má v Čechách překlad Živí, mrtví, proto také tento název.

 

1 Zombie škola

Komparzisté na zombíky musí projít speciální školou, kde se naučí, jak správně mrtvácky chodit.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share