TOP 10 Nejočekávanější filmy roku 2012

Rok 2012 bude opravdu nabitý  řadou velkofilmů. Čekají nás některé pokračování opravdových “trháků“, na některé z nich se čekalo i déle,  než by bylo záhodno. Jak už jsem zmínil,  filmů bude letos opravdu mnoho, a proto se řada skvělých snímků do našeho žebříčku ani nemohla vejít. Nyní už neváhejte a přečtěte si tento TOP 10 žebříček, ať víte na jaké “filmové bomby“  se letos můžete těšit.

 

10 Bourneův odkaz

30. 8. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční

režie: Tony Gilroy

hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz, Oscar Isaac, Joan Allen, Albert Finney, Stacy Keach, Scott Glenn, Corey Stoll, ….

– Nezapomenutelného Matt Damona, který ztvárnil hlavní roli v předchozích dílech (Agent bez minulosti, Bournův mýtus a Bourneovo ultimátum) v tomhle dílu neuvídíme. To však neznamená, že se neobjeví v některém z dalších dílů.  “Nejsnazší je myslet na to jako na svým způsobem rozšíření nebo odhalení,” řekl o příběhu nového filmu. “Jason Bourne v tomhle snímku nebude, ale je naživu. To, co se stalo v prvních třech filmech, je roznětkou toho, co se stane. Snažím se vystavět legendu a prostředí a širší konspiraci … svět, který vytváříme, se rozšiřuje a vylepšuje a zve k návratu Jasona Bourneho,” dodal Gilroy. Otázkou je, jestli bez Matta Damona bude mít film takový divácký úspěch jako předchozí díly…

 

9 Hněv Titánů

29. 3. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční / Fantasy

režie: Jonathan Liebesman

hrají: Sam Worthington, Liam Neeson, Édgar Ramírez, Danny Huston, Toby Kebbell, Rosamund Pike, Ralph Fiennes, Bill Nighy, ….

– Jedná se o pokračování prvního dílu Souboj Titánů, který i přes jeho nevalné hodnocení vydělal dostatečný obnos peněz na to, aby se natočil další díl. Děj filmu Hněv Titánů se bude odehrávat deset let po první díle. Hlavní hrdina bude znovu bájný Perseus. Tomu nebude zbývat nic jiného, než zanechat klidného života a vydat se na další nebezpečnou výpravu. Protože bůh podsvětí Hádes a jeho na syn Áres chtějí spojit síly s titány a ovládnou svět. Na boj o záchranu světa ovšem Perseus nebude sám, po boku mu bude stát královna Andromeda, polobožský syn Poseidona nebo padlý bůh Hefaistos. Jen doufejme, že se nebude opět jednat o film plný laciných efektů bez pořádné scénáře…

 

8 Postradatelní 2

6. 9. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller

režie: Simon West

hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Jet Li, Terry Crews, Randy Couture, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris, Scott Adkins, Nan Yu, Amanda Ooms, Novak Djokovič, ….

– Fakt, že tento snímek bude obsazen legendami filmového průmyslu, nám předurčuje úžasnou akční podívanou. Kombinace jmen Sylvestr Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris musí nahánět všem padouchům po celém světě strach. Ve druhém díle se bude jednat o osobní mstu poté, co jeden z členů Postradatelných byl brutálně zavražděn na jedné misi. Příběh se nám ovšem ještě více zkomplikuje tím, že Fiona, překrásná a divoká dcera Toola, se nechá zajmout tyranským diktátorem. Proto tým Postradatelných neváhá a riskuje své životy pro záchranu Fiony a celého lidu.

 

7 Prometheus

7. 6. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční / Horor / Sci-Fi

režie: Ridley Scott

hrají: Noomi Rapace, Guy Pearce, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Sean Harris, Kate Dickie, Logan Marshall-Green, Rafe Spall, Benedict Wong, Vladimír Furdík, Patrick Wilson, ….

– Film Prometheus zrežíroval sám legendární Ridley Scott, který nám pomocí tohoto snímku přináší události, které předcházeli klasice Vetřelec. O co tedy ve filmu běží: Co nebo kdo nás stvořil? Kdo a kde řídí naše osudy? Archeologové objevili pod povrchem naší planety stopy, které by nás mohli zavést ke stvořiteli či stvořitelům a ukázat nám klíč našeho původu, který se nalézá v temných místech neprobádaného komplexu nacházejícího se světelné roky daleko od naší země. Jelikož je člověk tvor zvídavý, tak se vydá tým výzkumníků po stopách na cestu, která nám má odpovědět na otázky položené na začátku příběhu. Ovšem má také  finančně zajistit korporaci, jenž tenhle tým vyslala na cestu.

 

6 Avengers

3. 5. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční / Sci-Fi

režie: Joss Whedon

hrají: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Clark Gregg, Lou Ferrigno, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Amanda Righetti, Stellan Skarsgård, Jenny Agutter, Enver Gjokaj, ….

– Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkey a Black Widow to jsou jména, která tvoří tým “Marvelovských mstitelů”. Jak tomu v těchto filmech bývá, objeví se záporný hrdina, který ohrožuje bezpečnost lidí a z toho důvodu se dá tým marvelovských superhrdinů dohromady, aby odvrátil celosvětovou katastrofu. Povede se jim to? Odvrátí hrozicí nebezpečí? To se dozvíme zanedlouho v kinech. 🙂

 

5 Muži v černém 3

24. 5. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Komedie / Sci-Fi / Akční

režie: Barry Sonnenfeld

hrají: Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Kevin Covais, Rip Torn, Nicole Scherzinger, ….

– Můžeme se těšit na návrat celé party, kterou nám ovšem rozšíří a osvěží dvě sexy ženy Gemma Arterton a Nicole Scherzinger. Samozřejmě přibudou i další tváře. Agenti “J” a “K” se budou muset vrátit do minulosti (do roku 1969), aby odvrátili hrozící mimozemskou hrozbu. Také se budou muset vyrovnat s časovým posunem, protože agent “K” stane sám před sebou v mladší podobě. Vypadá to, že se Muži v černém vrátí ve velké stylu. Dlouhá mezere byla prakticky jen kvůli tomu, že se čekalo na to, až se uvolní hercům místo v kalendáři. Jedna věc na filmu ovšem zamrzí, a to že Tommy Lee Jonese si pravděpodobně ve filmu moc neužijeme, neboť jeho mladší vydání ztvární herec Josh Brolin.

 

4 Skyfall

25. 10. 2012 v ČR

původ vzniku: Velká Británie / USA

žánr: Akční / Thriller / Dobrodružný

režie: Sam Mendes

hrají: Daniel Craig, Judi Dench, Ralph Fiennes, Javier Bardem, Naomie Harris, Bérénice Marlohe, Ben Whishaw, Helen McCrory, Albert Finney, Rory Kinnear, Ola Rapace, ….

– I přes finanční potíže studia MGM se natáčení dalo do pohybu a my se na premiéru filmu můžeme těšit na konci roku. Příběh filmu z pochopitelných důvodů není znám, ale v tomto filmu bude hrát velkou roli šéfová agenta 007. Jednoduše řečeno tento díl bude pro agenta 007 hodně osobní. Ovšem ta nejdůležitější zpráva pro fanoušky bondovek je ……, že se vrátí vynálezce Q. :-). Věřím tedy po mírném zklamání z minulého dílu Quantum of Solace, že na plátně opět přistane bondovka na jakou jsme zvyklí.

 

3 Amazing Spider-Man

5. 7. 2012 v ČR

původ vzniku: USA

žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

režie: Marc Webb

hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field, Martin Sheen, Denis Leary, C. Thomas Howell, Chris Zylka, Stan Lee, ….

– Bude se jedna o restart spidermanovské trilogie. Nejdříve se mělo natočit pokračování předchozích dílů, ale nakonec se rozhodlo právě pro tohle řešení. Bude se jednat o klasický příběh neoblíbeného studenta Peter Parkera (Andrew Garfielda), kterého jednoho dne na školní exkurzi kousne radioaktivní pavouk, a to mu přinese nové, superhrdinské schopnosti a on tyto schopnosti využije ke konání dobra.  Nový film se zaměří na Spidermanovy začátky, kde se seznámíme blíže s jeho historií a současnotí. Samozřejmě proti sobě bude mít záporného hrdinu, koneckonců jak by to bez něj vypadalo. 😀 V tomhle díle to bude jeho přítel, který se  bude neovladatelně měnit ve velkého, zeleného a šupinatého Lizarda. Uvidíme, jestli nám tento restart přinese něco nového, co nás zaujme, neboť já osobně bych volil variantu s pokračování trilogie.

 

2 Hobit: Neočekávaná cesta

13. 12. 2012 v ČR

původ vzniku: USA / Nový Zéland

žánr: Dobrodružný / Fantasy

režie: Peter Jackson

hrají: Martin Freeman, Stephen Hunter, Peter Hambleton, Ian McKellen, James Nesbitt, Jeffrey Thomas, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Orlando Bloom, Cate Blanchett, Elijah Wood, ….

– Film s názvem Hobit: Neočekávaná cesta, který ovšem bude mít velké očekávání od fanoušků fantasy. U tohoto filmu všichni předpokládají vysoký standard, který nám tvůrci Pána Prstenů vždy nabídli (od skvělého příběhu až po skvělé filmové zpracování). Strastiplný příběh, na který se můžete těšit, Vám nejlépe vylíčí oficiální text přímo od distributora filmu:

„Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty – Osamělá Hora – leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život… na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti… Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.

1 Temný rytíř povstal

26. 7. 2012 v ČR

původ vzniku: USA / Velká Británie

žánr: Akční / Krimi / Drama / Thriller

režie: Christopher Nolan

hrají: Christian Bale, Morgan Freeman, Gary Oldman, Michael Caine, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Juno Temple, Nestor Carbonell, Matthew Modine, Joey King, Brett Cullen, ….

– Tento snímek zakončuje třídílnou ságu o Temném Rytíři, jenž se nebojí udělat to nejlepší pro svoje město. Gotham se právě nenachází v dobrých časech potom, co město přišlo o svého hrdinu a obránce bezpráví. Batman byl uznán vinný, pro dobro obyvatel města, ze zločinů, které nespáchal. Nyní všichni druhou identitu miliadáře Bruce Wayna nenávidí a nikdo v něj už nemá důvěru. I přes to, že Joker je uvězněn za mřížemi, není policie jediná, kdo jde Batmanovi po krku. Netopýřího muže chce dostat i jakýsi nenápadný Bane a nocí ladně se pohybující kočičí žena Selina Kyle, kterou ztvárnila Anne Hathaway. Podaří se jim přemoci Batmana, nebo se navrátí klid a pořádek do Gothamu?

Na závěr bych chtěl uvést několik dalších premiérových snímků, které ještě letos můžete vidět.  Mezi ně tedy patří Hunger Games: Aréna smrti, Prci, prci, prcičky: Školní sraz, Total Recall (remake filmu z roku 1990) nebo Ghost Rider: Spirit of Vengeance. Vidíte, že letos se máme v kinech opravdu na co těšit…. 🙂

 

Zdroje: Csfd.cz, IMDB.com, Tyden.cz, Moviezone.cz

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share