6. Ztráta peněženky rozhodně zabolí

Bitcoin peněženky jsou místem, kde můžete své virtuální mince ukládat. Můžete je posílat na jinou peněženku či s nimi zaplatit. Pokud ovšem ztratíte přístup do své peněženky, máte jistotu, že bitcoiny už nikdy neuvidíte. Neexistuje cesta zpět v podobě „zapomněl jsem přihlašovací údaje“. Bitcoiny jsou nenávratně pryč. Své by o tom mohl vyprávět James Howell, který takto vyhodil harddisk se softwarovou bitcoin peněženkou, ve které bylo 7 500 bitcoinů. To opravdu zabolelo!

7. Pozor při stěhování

Přestěhovat se je dneska běžná věc. Přestěhovat se do jiné země se už také stává zcela běžnou praxí. Vždyť na tom není nic divného, říkáte si. Není, ale dávejte si pozor. V některých zemích je totiž bitcoin zakázaný zákonem pod hrozbou velkých sankcí. Než se rozhodnete odstěhovat se mimo českou kotlinu, raději si ověřte, zda můžete ve vašem novém domově nakládat s bitcoiny. Pokud ne, raději je prodejte a peníze využijte na vybavení své nové domácnosti.

8. Pizza za všechny peníze

Traduje se historka, že na úplném začátku, kdy byl bitcoin v plenkách a znal jej skutečně málo kdo, bylo velmi snadné bitcoiny vytěžit. Jeden držitel bitcoinů šel a koupil si za ně pizzu. Bitcoin nebyl rozšířený, a tak jedna pizza vyšla na 10 000 bitcoinů. V dnešní době se dá tato pizza prohlásit za nejdražší pizzu na světě! Nedá se ovšem s jistotou potvrdit, zda se to skutečně stalo, nebo je to jen báchorka internetu.

9. Anonymní a zároveň dohledatelný

Bitcoin se vždy prezentoval jako anonymní měna. Všechny transakce, které byly v rámci Bitcoinu provedeny se zaznamenávají do blockchainu – řetězce a nositeli informací. Pokud byste se do blockchainu podívali, zjistili byste pouze čísla a písmena. Pokud tedy nebudete vědět komu daná peněženka patří, je vám tato informace k ničemu. Pokud ovšem budete znát číslo peněženky, můžete přesně dohledat všechny transakce. Není anonymita jako anonymita.

10. Zaplatíte i v České republice

Česká republika je v rámci podobných platebních a peněžních inovací vcelku otevřená. Není proto divu, že i u nás můžete zaplatit útratu v některých restauracích či kavárnách právě bitcoiny. Touto virtuální měnou můžete zaplatit také u největšího e-shopu v České republice. Pokud tedy máte naspořené nějaké bitcoiny a nevíte co s nimi, můžete zavítat na jejich webové stránky, koupit si například těžící techniku a můžete začít těžit ještě více bitcoinu než doposud!

Loading Facebook Comments ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here