TOP 10 Zajímavosti o filmu Vřískot

Vřískot je, dnes již kultovní, hororový snímek z devadesátých let. Často je také označován jako tzv. “teenagerovská vyvražďovačka”. I přes to se však jedná o jeden ze zásadních filmů svého žánru a klasiku, která má fanouškům hororu pořád co nabídnout. V našem žebříčku jsme vybrali desítku zajímavostí, které jsou s tímto filmem spojeny.

 

10 Název městečka Woodsboro není smyšlený. Autoři se totiž inspirovali stejnojmenným malým městečkem v Marylandu v USA.

 

9 Reese Witherspoon odmítla hlavní roli.

 

8 Ve filmu bylo použito 180 litrů umělé krve.

 

7 V úvodní scéně, ve které prorazí vrah hlavu oknem a Casey (Drew Barrymore) ho praští telefonem do obličeje, má kostým vraha režisér Wes Craven.

 

6 Původní název filmu byl Scary Movie, ale v půlce natáčení ho Miramax změnil na Vřískot.

 

5 Róba zabijáka ve filmu měla být původně v bílé barvě. Režisér ji ale nakonec změnil na černou, protože se obával, že by mohla příliš připomínat známý háv Ku Klux Klanu.

 

4 David Arquette a Courteney Cox, jejichž postavy se na konci filmu sblížili, se sblížili i ve skutečnosti a vzali se. To se stalo námětem pro Vřískot 3, ve kterém se tyto dvě postavy také vzali.

 

3 Scénarista Kevin Williamson se nechal částečně inspirovat skutečnou sérií vražd studentů v Gainesville na Floridě v roce 1990. Vrah se jmenoval Danny Harold Rolling a je přezdívaný jako „Gainesvillský rozparovač“. Inspiraci ale Kevin bral i z hororové klasiky Halloween z roku 1978.

 

2 Kultovní maska filmového zabijáka je inspirována obrazem „Křík“ od Edvarda Munchena.

 

1 Drew Barrymore se jednou během oběda s režisérem Wesem Cravenem rozbrečela, když si vzpomněla na zprávu, že někdo upálil svého psa. Režisér toho pak využíval v momentech, kdy potřeboval, aby se Drew rozbrečela. Říkal například: „Už si jdu pro zapalovač“. Další pákou na herečku bylo opakování různých pravdivých příběhů o krutostech, které jsou na zvířatech páchány. Drew Barrymore je totiž velkou milovnicí zvířat a bojovnicí za jejich práva.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share