TOP 10 Zajímavosti o filmu Vřískot

Vřískot je, dnes již kultovní, hororový snímek z devadesátých let. Často je také označován jako tzv. “teenagerovská vyvražďovačka”. I přes to se však jedná o jeden ze zásadních filmů svého žánru a klasiku, která má fanouškům hororu pořád co nabídnout. V našem žebříčku jsme vybrali desítku zajímavostí, které jsou s tímto filmem spojeny.

 

10 Název městečka Woodsboro není smyšlený. Autoři se totiž inspirovali stejnojmenným malým městečkem v Marylandu v USA.

 

9 Reese Witherspoon odmítla hlavní roli.

 

8 Ve filmu bylo použito 180 litrů umělé krve.

 

7 V úvodní scéně, ve které prorazí vrah hlavu oknem a Casey (Drew Barrymore) ho praští telefonem do obličeje, má kostým vraha režisér Wes Craven.

 

6 Původní název filmu byl Scary Movie, ale v půlce natáčení ho Miramax změnil na Vřískot.

 

5 Róba zabijáka ve filmu měla být původně v bílé barvě. Režisér ji ale nakonec změnil na černou, protože se obával, že by mohla příliš připomínat známý háv Ku Klux Klanu.

 

4 David Arquette a Courteney Cox, jejichž postavy se na konci filmu sblížili, se sblížili i ve skutečnosti a vzali se. To se stalo námětem pro Vřískot 3, ve kterém se tyto dvě postavy také vzali.

 

3 Scénarista Kevin Williamson se nechal částečně inspirovat skutečnou sérií vražd studentů v Gainesville na Floridě v roce 1990. Vrah se jmenoval Danny Harold Rolling a je přezdívaný jako „Gainesvillský rozparovač“. Inspiraci ale Kevin bral i z hororové klasiky Halloween z roku 1978.

 

2 Kultovní maska filmového zabijáka je inspirována obrazem „Křík“ od Edvarda Munchena.

 

1 Drew Barrymore se jednou během oběda s režisérem Wesem Cravenem rozbrečela, když si vzpomněla na zprávu, že někdo upálil svého psa. Režisér toho pak využíval v momentech, kdy potřeboval, aby se Drew rozbrečela. Říkal například: „Už si jdu pro zapalovač“. Další pákou na herečku bylo opakování různých pravdivých příběhů o krutostech, které jsou na zvířatech páchány. Drew Barrymore je totiž velkou milovnicí zvířat a bojovnicí za jejich práva.

Total
0
Shares
Související články
zombie
Read More

10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
Game of Thrones
Read More

10 seriálů pro skalní fanoušky Game of Thrones

Dá se říci, že seriál Hra o trůny byl opravdu mistrovským počinem HBO s přímo obrovskou sledovaností. Finále tohoto seriálu sice rozdělilo fanoušky, nicméně i tak jeho ukončení znamenalo docela velkou díru v televizních programech. Naštěstí jsou streamovací platformy opravdu rozšířené a doslova nabité dalšími skvělými seriály.
Total
0
Share