TOP 10: Způsoby, jak oddálit spánek, když potřebujete být vzhůru

S touhle situací se určitě již někdy setkal každý z nás. Potřebujete vydržet vzhůru dlouho do noci, ať už kvůli práci nebo z důvodu studií, a nemůžete udržet své oči otevřené. Zůstat vzhůru a udržet pozornost může být kolikráte velmi obtížné. Naštěstí je velké množství triků, jak předejít únavě a ospalosti a vydržet o něco déle vzhůru. Stačí jen vyzkoušet, který trik bude fungovat právě na vás.

10 Pití vody

Dehydratace je kolikráte jednou z hlavních příčin vaší ospalosti. Pokud víte, že chcete vydržet dlouho vzhůru a pracovat, zkuste během dne dodržovat pitný režim a dostávat do svého těla dostatečné množství tekutin. Kromě pití pomůže i postříkání obličeje studenou vodou. Studená voda pomáhá zbavit únavy očí, která je způsobena ponejvíce dlouhým koukáním do notebooku.

9 Získávání energie ze sluníčka

Pokud tomu odpovídá počasí, jděte si na chvilku sednout ven a vystavte své tělo slunečním paprskům. Čím většímu světlu je vaše tělo vystaveno, tím aktivnější budete. Získáte tak vitamín D, který zvyšuje energii ve vašem těle.

8 Fyzická aktivita

Fyzická aktivita je jedním způsobem, jak bojovat proti ospalosti. Pokud to vaše prostředí dovoluje, udělejte si pár sedů-lehů nebo dřepů. Ve vašem těle se rozpumpuje krev a dojde k oddálení únavy. Pokud si ovšem nemůžete dovolit přestávku na menší cvičení, protáhněte si alespoň nohy a ruce.

7 Mentální aktivita

K udržení pozornosti přispívá i mentální aktivita. Udržujte svůj mozek ve střehu tím, že budete sledovat jiné lidi, poslouchat je a komunikovat s nimi. Zahájení konverzace s kolegou probudí vaši mysl. A pokud nemáte zrovna nikoho k dispozici k rozhovoru, vystačíte si s poslouchání muziky. Žánry jako rock, hip-hop apod. jsou to pravé pro udržení vaší pozornosti.

6 Pozor na to, co jíte

Pokud je před vámi nějaký velký pracovní výkon, snažte se vyhnout velkým a těžko stravitelným jídlům. Je známým faktem, že po kalorických jídlech mají lidé větší tendenci ke spánku. Doporučujeme nějakou lehčí variantu, jako je třeba nějaký salát.

5 Pozor na energetické nápoje

Pokud chcete vydržet dlouho vzhůru, dejte si pozor na energetické nápoje. Slouží sice k překonání ospalosti, ale jen té krátkodobé. Z dlouhodobého hlediska se po nich můžete cítit unaveni ještě více, než před požitím tohoto nápoje.

4 Chvíle spánku na víc

Pokud na vás jde obrovská únava a potřebujete jí překonat, je kolikráte účinnější se jít na 10 – 15 minut prospat a pak začít pracovat znovu. Vaše tělo si na chvíli odpočine a dokáže se lépe nastartovat na další výkon, než když se snažíte ospalost překonat.

3 Studená sprcha

Pokud to situace dovoluje, dopřejte si krátkou, studenou sprchu. Jen málo věcí vás dokáže lépe probrat, než studená sprcha.

2Střídejte úkoly

Pokud při práci na počítači na vás jde únava, zkuste přejít na jinou činnost. Třídění pošty, úklid stolu nebo ruční vyplňování dokumentů. Nová činnost dokáže lépe stimulovat vaši mysl a probrat vás.

1 Pravidelný a zdravý spánek

Všechny předešlé triky vám umožní oddálit spánek a vydržet déle vzhůru. Nejosvědčenější technikou při boji proti spánku je ovšem samotný spánek. Snažte se předejít zbytečné únavě tím, že si dopřejete každý den potřebný spánek, při kterém si vaše tělo dokáže nejen odpočinout, ale nastartovat se na následující den a úkoly.

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
rekvalifikační kurzy
Read More

Top 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním: Získejte nové dovednosti a otevřete si dveře k úspěšné kariéře

Proměnlivá pracovní krajina vyžaduje neustálé rozvoj a adaptaci. Rekvalifikace se stává stále důležitější, protože nám umožňuje získat nové dovednosti a uplatnit se v rychle se rozvíjejících odvětvích. V tomto článku vám představíme TOP 10 rekvalifikačních kurzů s nejlepším uplatněním, které vám mohou otevřít dveře k úspěšné kariéře.
Total
0
Share