TOP 10: Nejdražší hodinky na světě stojí 55 milionů USD

Hodinky mohou mít pro různé lidi různý význam. Pro některé je to nezbytná součást každodenního života, pro jiné jsou módním doplňkem a pro někoho mohou být hodinky skvělou investicí. Podívejte se s námi na kolekci těch nejdražších hodinek na světě.
hodinky
Tyto hodinky se příznačně jmenují Hallucination. Z těch diamantů se vám skoro až zamotá hlava. (foto: Graff Diamonds)

Od roku 1904, kdy firma Cartier vyrobila vůbec první náramkové hodinky, uplynula už spousta času. Z hodinek se za tu dobu stala ikona, kterou nejenže mnoho z nás považuje za nezbytnost pro každodenní život, ale také za produkt, který hýbe módním i finančním světem. Ačkoliv všechny ukazují stejný čas (samozřejmě s ohledem na časové pásmo), někteří bohatí lidé si rádi idealizují skutečnost, že čas je drahý, a právě proto jsou ochotni utrácet za ně nemalé jmění. Dnes se na hodinky zkusíme podívat ne jako na doplněk vyjadřující styl a vkus, ale jako na skvělou příležitost pro investici. 

1. Graff Diamonds Hallucination

Být bohatý má tu výhodu, že si můžete koupit ty nejošklivější věci za ještě směšnější ceny a hrdě se s nimi chlubit. Právě na tuto teorii nejspíš vsadila značka Graff Diamonds, z jejíž dílny vzešly hodinky příhodně nazvané Halucinace. 110karátové hodinky s mimořádně vzácnými diamanty se svou závratnou hodnotou 55 milionů dolarů tak jistě dodávají svému majiteli pocit výjimečnosti a určitý nádech aristokracie.

hallucination
Nejdražší hodinky na světě stojí 55 milionů dolarů. (foto: Graff Diamonds)

2. Chopard 201

Stejně jako výrobce nejdražších hodinek světa Hallucination, tak i autor hodinek Chopard 201 vsadil na barevnost a pompéznost drahých kamenů. Hodinky značky Chopard obsahují tři diamanty ve tvaru srdce, přičemž růžový váží 15 karátů, modrý 12 karátů a bílý 11 karátů. Jsou zasazeny do náramku posetého shluky bílých diamantů uspořádaných do květinových motivů, přičemž ze středu každého z nich vyčnívá žlutý diamant. A jak již název hodinek napovídá, jejich celková karátová hmotnost je 201 karátů. Není tedy divu, že se cena těchto hodinek vyšplhala až na závratných 25 milionů dolarů. 

Chopard 201 Carat Watch

3. Patek Philippe Hendy Graves Supercomplication

Hodinky Supercomplication Henry Graves jsou zástupcem nejdražších a nejluxusnějších kapesních hodinek. Jejich tělo tvoří prvotřídní 18karátové zlato, a proto je lze směle nazvat opravdovým hodinářským klenotem. Jejich realizace trvala dlouhých pět let a poprvé byly prodány v roce 1999 za 11 milionů dolarů. V roce 2014 však byla jejich cena odhadnuta na 24 milionů dolarů. 

hodinky
Henry Graves Complication (foto: Courtesy Denis Balibouse)

4. Jacob & co

Švýcarský klenot vytvořený v roce 1980 je vyrobený z bílého zlata a osázený smaragdovými diamanty o 206 karátech. Výrobce uvádí, že každý jednotlivý drahokam váží 3 karáty, což znamená, že se jedná o hodinky s mnohem větší hmotností, než má většina hodinek na trhu. Jejich prodejní hodnota se aktuálně odhaduje na 18,8 milionu dolarů. 

hodinky
Diamantové hodinky Jacob & Co (foto: Jacob & Co)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share