TOP 10: Nejdražší hodinky na světě stojí 55 milionů USD

Hodinky mohou mít pro různé lidi různý význam. Pro některé je to nezbytná součást každodenního života, pro jiné jsou módním doplňkem a pro někoho mohou být hodinky skvělou investicí. Podívejte se s námi na kolekci těch nejdražších hodinek na světě.
hodinky
Tyto hodinky se příznačně jmenují Hallucination. Z těch diamantů se vám skoro až zamotá hlava. (foto: Graff Diamonds)

5. rolex daytona 6239

Hodinky Daytona 6239 od značky Rolex pyšnící se elegantním vintage stylem se sice nemohou pochlubit unikátním materiálem či drahými kameny, nicméně i přesto patří k nejdražším hodinkám světa. Jejich hodnota 17,7 milionu dolarů má původ v jejich majiteli. Jedná se totiž o unikátní kousek patřící Paulu Newmanovi.

hodinky
Rolex Daytona 6239 Paula Newmana.

6. Patek Philippe 1518

Značka hodinek Patek Philippe je pravidelně řazena mezi nejdražší hodinky světa, a tak není divu, že mezi TOP 10 má několik svých zástupců. Model 1518 pochází z roku 1943 a celkově byly vyrobeny pouze 4 kusy. Tělo z nerezové oceli nese chronografický kalendář s měsíční fází. Je to právě jejich vzácnost, která vysvětluje výjimečnou cenu 10 milionů dolarů. 

hodinky
Patek Philippe model 1518. (foto: Patek Philippe)

7. Vacheron Constantin 57260

Model 57260 je právem považován za mistrovské dílo hodinářství Vacheron Constantin. Hodinky jsou často označovány jako nejkomplikovanější kapesní hodinky světa, což ostatně potvrzuje i 8 let jejich vývoje. Dnes jsou k vidění ve více než 50 variantách a jejich hodnota se pohybuje mezi 7 a 9 miliony dolary. 

hodinky
Nejkomplikovanější kapesní hodinky na světě jsou od Vacheron Constantin model 57260. (foto: Vacheron Constantin)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share