Kde oslavit Valentýn? Přinášíme TOP 10 romantických míst

Den svatého Valentýna je za dveřmi a vy přemýšlíte, jak tento svátek, kdy hlavní roli hraje láska a romantika, oslavíte? Nespočet lidí slaví den sv. Valentýna až večer, a to večeří v nějaké hezké restauraci. Vymaňte se ze stereotypu a užívejte si svátek zamilovaných už pár dní předem. Inspirujte se možným výletem, na který rozhodně jen tak nezapomenete.
Valentýn
Chcete si na Valentýna dopřát extra porci lásky? Vydejte se na některé z nejromantičtějších míst. (foto: pexels/cottonbro studio)

1. Paříž, Francie

Paříž, město lásky, stále patří mezi oblíbené destinace, kam se mnoho párů vydává oslavit svátek svatého Valentýna. Jen si představte procházku kolem Eiffelovy věže nebo gotické katedrály Notre-Dame, kdy zpovzdálí jde slyšet tradiční francouzská hudba v podání pouličních umělců. Vychutnejte si toto město plné kaváren a pekáren, zajděte si na prohlídku muzea Louvre, vyfoťte se ruku v ruce u Vítězného oblouku a nesmí chybět ani piknik pod Eiffelovkou. A kde jinde strávit valentýnský večer než přímo v nějaké luxusní restauraci?

2. Verona, Itálie

Kde jinde strávit Valentýna než ve městě, kde se odehrál nejznámější příběh tragické, romantické lásky Romea a Julie? Až se nabažíte uliček Verony, zajeďte si k jezeru Lago di Garda na romantickou procházku, tohle místo vám přímo učaruje. Na sklenku vína si můžete zajít do vinařství, kterých je v této oblasti hned několik, uniknout by vám neměl ani římský amfiteátr Verona arena.

3. Santorini, Řecko

Pro skutečně nádherné scenérie se vydejte na řecké ostrovy, konkrétně ostrov Santorini, který je rájem zamilovaných turistů. I když se v Řecku teplota během února pohybuje kolem 15 stupňů, nic vám nebrání se kochat zapadajícím sluncem nad azurovým mořem s tradičními bílo modrými domky za zády. A mimochodem, věděli jste, že Santorini je ostrovem, kde se žádá o ruku?

4. Kostarika

Kostarika je jedním z tropických rájů, kde zažijete samé vzrušující zážitky. Nádherné pláže, džungle s hustými pralesy, exotická zvířata a mnoho dalšího je snem mnoha z nás. Užijte si toto místo ve dvou. Kostarika je ideální místo zejména pro dobrodruhy, takže pokud hledáte spojení mezi romantikou a dobrodružstvím, vzhůru do toho.

Total
0
Shares
Související články
vánoční trhy
Read More

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Vánoce bez ohledu na věk milujeme snad všichni, a ne nadarmo patří k nejkrásnějším svátkům v roce. A aby ne, jejich atmosféra je jedním slovem kouzelná. No řekněte – vůně vanilkových rohlíčků, světelná výzdoba, řízek s bramborovým salátem, pohoda u pohádek s rodinou, zářící vánoční stromeček, vánoční trhy okořeněné svařákem... Přesně to (a nejen to) je jen hrstka věcí, proč se na Vánoce tolik těšíme. A právě na to poslední – vánoční trhy - se spolu podíváme podrobněji. Kam za těmi nejkrásnějšími?
Read More

TOP 10 Sranda z FB II.

Po nějakém čase zde máme dalších 10 obrázků, které jsme nashromáždili ze světoznámé sociální sítě a které si…
Total
0
Share