TOP 10: Optické iluze aneb nevěřte všemu, co vidíte

Optická iluze dokáže naše oči pořádně oklamat, přičemž hravě zvládne potrápit i naše mozkové závity. V každém případě je to ale něco, co nás prostě baví, a právě proto jsme pro vás připravili desítku vymakaných optických iluzí, kde hlavní roli hrají zejména obličeje.
iluze
Podívejte se s námi na obrázky, ze kterých se vám zamotá hlava! (foto: depositphotos)

Občas se stane, že každý něco vidíme tak trochu jinak, což ale zpravidla bývá otázkou odlišných pohledů, názorů a vnímání. Na částečně podobném principu fungují i optické iluze, které našim očím dávají patřičně zabrat. Pojďte s námi objevit zákoutí iluzionistických hádanek a prozkoumávat skryté obrazce. Bude to zábava!

1. Hodná nebo zlá?

Nyní máme před sebou dvě ženy. Na levé straně se na vás škaredí osoba, která připomíná až horovou postavu, zatímco ta pravostranně umístěná má naprosto neutrální výraz. Co se ale stane, když se na fotku podíváte z dálky? Koukejme, nálady obou dam se maličko proměnily a jedná se o dokonalý příklad iluze.

iluze
Hodná, nebo zlá? (foto: archiv)

2. Albert nebo Marilyn?

Asi by Marilyn Monroe nejásala nadšením, kdyby vzhledově měla co dočinění s chaoticky učesaným Albertem Einsteinem. Nicméně to tak vypadá, že určité rysy musí mít asi společné. Jak jinak totiž vysvětlíte, že se z Alberta při přimhouření očí stane půvabná blondýnka?

iluze
Albert Einstein nebo Marilyn Monroe? (foto: archiv)

3. Kdo to asi je?

A do třetice tu máme podobně laděný obrázek plný šedě, šumu a rozostření. Ten v sobě skrývá dvě slavné žijící osobnosti. Na první pohled na vás kouká vykulený americký herec Ben Stiller. Pakliže hodně přimhouříte oči, stane se z něj jedna krásná hudební hvězda. Uhádnete která?

iluze
Ben Stiller nebo Beyoncé? (foto: archiv)

4. Tvář nebo žena v parku?

Nádherný obrázek, co myslíte? Ovšem řekněme trochu záludný, co se obsahu týče. Protože zatímco někdo vidí lehce skleslou ženu procházející se pravděpodobně parkem, jiní tam vidí přísnost mužské tváře. Co vidíte vy?

iluze
Vidíte tvář nebo ženu v parku? (foto: archiv)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share