10 nejlepších destinací, kde si zpříjemnit babí léto

Přemýšlíte o tom, že byste si ještě po prázdninách udělali hezkou dovolenou? Babí léto je v plném proudu a na řadě míst je i nyní teplotně velmi příjemně, moře ještě nevystydlo a turistů je pomálu. Pojďme se vydat do destinací, kde se stále ohřejete.
babí léto
Tady se ohřejete, i když je u nás v plném proudu babí léto. (pexels/Darren Lawrence)

Jedna z možností, jak se vyhnout podzimní depresi je odjet na dovolenou. Ano, právě teď, kdy už není hlavní sezona, tudíž se vyhnete davům turistů i dvojnásobným cenám. Tohle je 10 nej destinací, kde si zpříjemnit babí léto!

1. Turecko 

Jednou z možností je poznat krásy orientu. Starověké kultury, tradice, ale také historie se nabízejí ve slunečném Turecku. Turisty nejoblíbenější a také nejvíce vyhledávaná je zdejší Turecká riviéra, která kromě působivých hotelů nabízí nekonečné pláže, průzračně modré moře a řadu sportovních aktivit, jako jsou golfová hřiště nebo plavecké bazény, případně aquaparky. Itinerář menším návštěvníkům bezesporu zaplní zdejší delfinárium nebo zábavní park.

2. Egypt  

Chcete se vyhnout davům turistů a v hotelech toužíte po maximálních službách v plném rozsahu? Pak je pro vás ideální Egypt, který je během babího léta velmi atraktivní. Váš čas kromě koupání v ještě teplém moři jistě zpestří například projížďky do pouště na velbloudech nebo pyramidy v Gíze, chrámy v Karnaku či Údolí králů.

3. Spojené arabské emiráty 

Destinací, která stojí za zvážení kdykoliv během roku (v nejlepším případě v zimě) jsou Spojené arabské emiráty. Klid v hotelech, bezkonkurenční nakupování, atrakce, které jsou otevřené napříč všemi ročními obdobími. Světelné show, nejvyšší budova světa, automatické metro nebo vyhlídkové konstrukce, do toho samozřejmě písečně bílé pláže a moře, které nebudete chtít opustit. No, této destinaci hraje do karet více než jedna věc. 

Dubai
Babí léto v Dubaji nikdy nezklame. (foto: 123RF)

4. Mallorca 

V létě je Mallorca prakticky neobyvatelná, protože je zde turista na turistovi. Sjíždí se sem lidé z celého světa, i když teploty dosahují svých rekordních hodnot. Daleko lepší je navštívit Mallorcu teď, když je babí léto, kdy je to po turistické stránce přijatelnější, po teplotní ostatně také.

Total
0
Shares
Související články
koníčky
Read More

TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
Total
0
Share