10 nejlepších destinací, kde si zpříjemnit babí léto

Přemýšlíte o tom, že byste si ještě po prázdninách udělali hezkou dovolenou? Babí léto je v plném proudu a na řadě míst je i nyní teplotně velmi příjemně, moře ještě nevystydlo a turistů je pomálu. Pojďme se vydat do destinací, kde se stále ohřejete.
babí léto
Tady se ohřejete, i když je u nás v plném proudu babí léto. (pexels/Darren Lawrence)

Jedna z možností, jak se vyhnout podzimní depresi je odjet na dovolenou. Ano, právě teď, kdy už není hlavní sezona, tudíž se vyhnete davům turistů i dvojnásobným cenám. Tohle je 10 nej destinací, kde si zpříjemnit babí léto!

1. Turecko 

Jednou z možností je poznat krásy orientu. Starověké kultury, tradice, ale také historie se nabízejí ve slunečném Turecku. Turisty nejoblíbenější a také nejvíce vyhledávaná je zdejší Turecká riviéra, která kromě působivých hotelů nabízí nekonečné pláže, průzračně modré moře a řadu sportovních aktivit, jako jsou golfová hřiště nebo plavecké bazény, případně aquaparky. Itinerář menším návštěvníkům bezesporu zaplní zdejší delfinárium nebo zábavní park.

2. Egypt  

Chcete se vyhnout davům turistů a v hotelech toužíte po maximálních službách v plném rozsahu? Pak je pro vás ideální Egypt, který je během babího léta velmi atraktivní. Váš čas kromě koupání v ještě teplém moři jistě zpestří například projížďky do pouště na velbloudech nebo pyramidy v Gíze, chrámy v Karnaku či Údolí králů.

3. Spojené arabské emiráty 

Destinací, která stojí za zvážení kdykoliv během roku (v nejlepším případě v zimě) jsou Spojené arabské emiráty. Klid v hotelech, bezkonkurenční nakupování, atrakce, které jsou otevřené napříč všemi ročními obdobími. Světelné show, nejvyšší budova světa, automatické metro nebo vyhlídkové konstrukce, do toho samozřejmě písečně bílé pláže a moře, které nebudete chtít opustit. No, této destinaci hraje do karet více než jedna věc. 

Dubai
Babí léto v Dubaji nikdy nezklame. (foto: 123RF)

4. Mallorca 

V létě je Mallorca prakticky neobyvatelná, protože je zde turista na turistovi. Sjíždí se sem lidé z celého světa, i když teploty dosahují svých rekordních hodnot. Daleko lepší je navštívit Mallorcu teď, když je babí léto, kdy je to po turistické stránce přijatelnější, po teplotní ostatně také.

Total
0
Shares
Související články
Berlín
Read More

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Total
0
Share