Kde oslavit Valentýn? Přinášíme TOP 10 romantických míst

Den svatého Valentýna je za dveřmi a vy přemýšlíte, jak tento svátek, kdy hlavní roli hraje láska a romantika, oslavíte? Nespočet lidí slaví den sv. Valentýna až večer, a to večeří v nějaké hezké restauraci. Vymaňte se ze stereotypu a užívejte si svátek zamilovaných už pár dní předem. Inspirujte se možným výletem, na který rozhodně jen tak nezapomenete.
Valentýn
Chcete si na Valentýna dopřát extra porci lásky? Vydejte se na některé z nejromantičtějších míst. (foto: pexels/cottonbro studio)

8. Vídeň, Rakousko

Prožít Valentýna můžete hned za našimi hranicemi. Vídeň, císařské město vyznačující se imperiální romantikou, je pro zamilované naprosto jasnou volbou. Zámek Schönbrunn vás přenese do doby, kdy ho obýval císař Franz Josef a krásná Sissi. Právě tato dvojice je dalším párem, který musel za svou lásku bojovat.

9. Sintra, Portugalsko

Sintra, město, jež se nachází mezi mořem a horami, je doslova městem romantiky. Právě tady svou inspiraci čerpali zamilovaní spisovatelé v 18. století a 19. století. Užijte si rozmanitou přírodu, luxusní portugalskou kuchyni a královské dědictví.

polibek
Je mnoho míst, kde můžete oslavit svátek zamilovaných. (foto: pexels/Helena Lopes)

10. Řím, Itálie

Město Řím je považováno za město věčné lásky. Právě zde se ocitnete na místech, která jsou památkou na éru největší římské slávy, uchvátí vás koloniální památky a kolosální stavby Říma. Vyznat lásku si můžete u slavné Fontány di Trevi či římského Kolosea nebo Baziliky sv. Petra. Svůj výlet můžete zakončit vynikající večeří v jedné z římských vyhlášených restaurací.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 Nejlepší světové restaurace

10 signálů, podle kterých poznáte, že vás doopravdy miluje

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share