10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
zombie
Které zombie filmy a seriály se vymykají děsivé šedi? (foto: depositphotos)

5. REC

Toto je španělský horor, který ukazuje to nejlepší ze španělské hororové kinematografie. Děj se odehrává jedné noci v jednom činžovním domě ve španělské metropoli. Hlavní hrdinkou je reportérka a její kameraman, kteří se v rámci své show Zatímco vy spíte rozhodli strávit pár hodin ve společnosti ”bomberos”, tedy hasičů. Jakmile se rozezní hasičské sirény, reportérka a její kameraman v tom vidí jen nejvyšší stupeň pobavení. Tak tomu ale nebude, o čemž se přesvědčí hned, jakmile hasiči rozrazí dveře do bytu jedné staré ženy. Upozorňujeme předem, že závěr filmu čítající několik desítek minut, je jednou z nejstrašidelnějších scén, které kdy vznikly.

trailer k filmu REC (2007)

6. Království zombie

A máme tu Jižní Koreu podruhé, tentokrát v podání seriálu Království zombie. Odehrává se sice v dávné historii, ale tyto historické kulisy dodávají seriálu nezaměnitelnou a velmi působivou atmosféru. Zombíky za dynastie Čoson jste určitě ještě nezažili. A rozhodně se vám to bude líbit, i když historické filmy jinak vůbec nemusíte. A o čem je děj? Král vládnoucí dynastie je velmi nemocný a jedinou záchranou je jeho nevlastní syn. Jenže toho se někdo snaží za každou cenu zbavit, a k tomuto účelu je schopný použít jakoukoliv metodu. Třeba virus, který dělá z lidí zombíky. Seriál má již dvě série. A dokonce i jakýsi předfilm Království zombie: Ashin ze severu.

trailer k seriálu Království zombie (2019)

7. Všichni jsme mrtví

Na streamovací platformě Netflix najdete seriál pod názvem All of Us are Dead. A je to další jihokorejská jízda. Na střední škole propukne smrtící epidemie ve chvíli, kdy jednu z žaček kousne krysa. Pak už jde všechno spádem. Dvanáct epizod uteče jako nic. Sledujeme skupinku spolužáků, ve které se nachází, jak už to tak v životě bývá, lidé hodní a empatičtí a také zlí, egoističtí a sobečtí. Což je škodlivější než kdejaký mor. Ale pozor, šance na přežití existuje, jen má trochu jinou podobu než si může kdo představit. Brzy očekávejte i druhou sérii.

trailer k seriálu Všichni jsme mrtví (2022)

Total
0
Shares
Související články
kultovní seriál
Read More

TOP 10: Nejvíc kultovní seriály všech dob

Jsou seriály a seriály. Zatímco jedny baví po generace, jiné jsou spíše chvilkovou zálibou, která nás zanedlouho omrzí a po jejím zhlédnutí už nepotřebujeme další kolo. Těm prvním se říká kultovní seriály. Pojďme se podívat na TOP 10, jež jsou nekončící zábavou pro každý večer.
Total
0
Share