10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
zombie
Které zombie filmy a seriály se vymykají děsivé šedi? (foto: depositphotos)

8. Já, legenda

Will Smith alias Robert Neville je vědec, který se po smrti manželky a dcery snaží najít protilék proti viru, který ze všech lidí udělal zombíky. Myslí si, že je jediným přeživším široko daleko. Každý den vychází ven, aby zombies zkoumal a ulovil si něco k jídlu. Než se ale setmí, musí být zpátky doma, protože dobře ví, že nemrtví na denní světlo nesmí, ale v noci mají pré.

trailer k filmu Já, legenda (2007)

9. mrtvý sníh

Mrtvý sníh je také trochu netradiční zombie horor. Vracíme se do období druhé světové války a z nácků se stávají nacistické zombie. Zároveň je to ale i komedie, u které se pobavíte. Jen se připravte na to, že je to jeden z nejnechutnějších zombie hororů. Na druhou stranu se ale na vlastní oči přesvědčíte, jak dlouhá mohou být lidská střeva.

trailer k filmu Mrtvý sníh (2009)

10. mrtví neumírají

Jste spíše příznivci umělečtějších, respektive intelektuálnějších filmů, které lze s přehledem zařadit do té vyšší kultury? V tom případě zhlédněte hororový snímek Jima Jarmusche Mrtví neumírají. Hlavní roli ztvárňuje oblíbený americký herec Adam Driver společně s Billem Murrayem a Tildou Swinton.

Americké městečko Centerville je po většinu svého času naprosto obyčejným, rozumějte nudným městem. Stárnoucí šerif v podání Billa Murraye odpočítává dny do důchodu. Zato jeho kolega, kterého ztvárňuje Adam Driver, se těší na to, až se konečně něco stane a bude se moci pustit do vyšetřování. A ono se něco skutečně dít začne a mohou za to zombie.

Horor okořeněný velkou dávkou sarkastického humoru přináší zombie tak, jak jste je ještě nikdy nezažili. Mrtví totiž touží po tom, co za svého života měli ze všeho nejraději. U jednoho je to víno, u druhého káva a další zombíci prahnou po signálu wifi. 

trailer k filmu Mrtví neumírají (2019)

Autor: Michaela Dočkalová

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 nejlepších hororů, co vám nedají spát

TOP 10: Nejvíc kultovní seriály všech dob

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share