10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
film
Když venku prší sledování televize je dobrá letní alternativa

1. film Mamma Mia!

Koprodukční film USA, Velké Británie a Německa z roku 2008 uvádí Meryl Streep v hlavní roli romantického muzikálu Mamma Mia, který nabízí písně skupiny Abba. Diváky přenese na malebný řecký ostrov do nádherné přírody.

2. Dovolená s Andělem

K létu patří i filmy pro pamětníky. K těm klasickým můžeme zařadit komedii s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli – Dovolená s Andělem – z roku 1952. Jako režisér je pod ním podepsán Bořivoj Zeman. Přísný a věčně nespokojený pan Anděl dostane poukaz na letní rekreaci ROH v zotavovně Jezerka. Děj filmu se točí okolo jeho neochoty k čemukoliv.

3. Vesničko má středisková

V roce 1985 natočil Jiří Menzel filmovou komedii Vesničko má středisková. Úsměvný film vypráví příběh o mentálně zaostalém závozníkovi Otíkovi a rozvážném řidiči nákladního auta Pávkovi. V hlavních rolích se zde objeví celá plejáda (nejen) českých a slovenských herců – Marián Labuda, János Bán, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Libuše Šafránková, Jan Hartl a další.

4. Léto s kovbojem

V roce 1976 natočil režisér Ivo Novák romantickou komedii Léto s kovbojem s Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem v titulních rolích psycholožky a zootechnika.

5. Čelisti

K létu patří i napínavé filmy, při jejichž sledování tuhne krev. Když byl v roce 1975 uveden do kin film Čelisti režiséra Stevena Spielberga, získal si ihned fanouškovskou základnu. Málokdo si nechal ujít snímek o lidožravém žraloku.

6. Hříšný tanec

Ke stálicím patří i snímek Hříšný tanec, který má s létem také hodně společného. Francis tráví s rodiči dovolenou v hotelu pro movitější hosty, kde se seznámí s tanečním instruktorem Johnnym. Jak už to tak bývá, ti dva se do sebe zamilují a protancují celým filmem v divokém rytmu.

7. Madagaskar

Madagaskar je povedeným animovaným filmem, jenž vznikl pod režijní taktovkou Erica Darnella a Toma McGratha. Jeho hlavními hrdiny jsou zvířata lev, žirafa, hrošice a zebra, která utekla ze zoo, aby se dostala do volné přírody.

8. Pomáda

Rozhodně si nenechte ujít americký muzikál Pomáda, který v době svého uvedení do kin v roce 1978 patřil mezi nejnavštěvovanější snímky. Dějem vás provedenou nestárnoucí melodie v podání Johna Travolty a Olivie Newton-Johnové.

9. Horečka sobotní noci

Americký hudební snímek Horečka sobotní noci s Johnem Travoltou v hlavní roli vypráví příběh mladíka, který žije pro sobotní noci na diskotékách, na nichž je díky svému originálnímu tanci králem parketu.

10. Titanic

Tragédie Titaniku inspirovala celou řadu filmových tvůrců. Mezi filmy vyniká ovšem ten, který natočil režisér James Cameron, a do hlavní rolí obsadil Leonarda DiCapria a Kate Winslet. Děj se sice odehrává na jaře mezi krami ledu, ale jeho romantická linka chytne každého diváka za srdce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: KULTOVNÍ FILMY, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share