TOP 10: Kultovní filmy, které musíte vidět

Ať už patříte mezi milovníky filmů nebo se jen toužíte ponořit hlouběji do klasické kinematografie, vybrali jsme pro vás deset nadčasových snímků, které by měl vidět každý. Filmy jsme zvolili tak, abychom se trefili do chuti všem.
kultovní film
Nevíte, co si pustit? Tak zkontrolujte, jestli už jste viděli všechny kultovní filmy z našeho seznamu. (foto: depositphotos)

1. Snídaně u Tiffanyho (1961)

Snídaně u Tiffanyho je americká romantická komedie z roku 1961, kterou natočil režisér Blake Edwards podle stejnojmenné novely Trumana Capoteho z roku 1958. Hlavní roli, Holly Golightly, zde hraje Audrey Hepburn. Holly je naivní a výstřední dívka z “kavárenské” společnosti, která se zamiluje do spisovatele. Nic ovšem nebude tak růžové, jak se na první pohled zdá. Jak tento kultovní film dopadne už necháme na vás.

trailer k filmu Snídaně u Tiffanyho (1961)

2. Kmotr (1972) 

Kmotr je americký kriminální kultovní film z roku 1972, který se inspiroval stejnojmenným bestsellerem z roku 1969. Ve filmu si zahráli Marlon Brando, Al Pacino, James Caan a další. Příběh, který se odehrává v letech 1945 až 1955, je kronikou rodiny Corleonů pod vedením patriarchy Vita Corleoneho (Brando). Zaměřuje se na proměnu jeho nejmladšího syna Michaela (Pacino) z neochotného rodinného outsidera v nelítostného mafiánského bosse.

trailer k filmu Kmotr (1972)

3. Někdo to rád horké (1959)

Ikonický a bezpochyby kultovní film z roku 1959, kde uvidíte v hlavní roli slavnou Marilyn Monroe, spolu s Tonym Curtisem a Jackem Lemmonem. Scénář vychází z předlohy francouzského filmu Fanfáry lásky z roku 1935. Snímek pojednává o dvou hudebnících, kteří se převléknou za ženy, aby unikli před mafiánskými gangstery, jelikož byli nešťastnou náhodou svědky násilné vraždy.

trailer k filmu Někdo to rád horké (1959)

4. Osvícení “The Shinning” (1980)

Geniálně zpracovaný psychologický horor z roku 1980, který natočil a režíroval Stanley Kubrick. Film byl natočený podle stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1977 a v hlavních rolích se představili Jack Nicholson, Shelley Duvall, Scatman Crothers a Danny Lloyd. Jo a doporučujeme tento kultovní film zhlédnout v původním znění.

trailer k filmu Osvícení (1980)

Total
0
Shares
Související články
zombie
Read More

10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Kolik zombie filmů už jste viděli? A kolik z nich se vám doopravdy líbilo? Pravdou je, že zombie filmů vzniká tolik, že jsou všechny takzvaně na jedno brdo. Jeden nerozeznáte od druhého a všechny jsou o tom samém – zachránit si holý život před krvelačnými nemrtvými. Přesto existuje několik zombie filmů, které se doopravdy vymykají. Které to jsou?
horor
Read More

TOP 10 nejlepších hororů, co vám nedají spát

Máte před sebou volný večer, který chcete strávit u televizní obrazovky? Nepouštějte si stále dokola jdoucí seriály české tvorby, ale raději dejte přednost opravdu solidním hororovým snímkům, kvůli kterým nebudete spát. Co konkrétně stojí za vidění a co vás nenechá ani na minutu klidnými?
Total
0
Share