10 přírodních způsobů, jak vyvolat menstruaci

I když k nám ženám tohle období neodmyslitelně patří, nemáme ho zrovna v lásce. Víme sice, že je tento proces důležitý a že má svůj význam, ale kdyby bylo po nás, klidně bychom se bez menstruace obešly.
menstruaci
Jak přirozenou cestou vyvolat opožděnou menstruaci? (foto: 123RF)

Když se ale opozdí, v mnohých z nás je hned malá dušička – zvláště díky strachu, že jsme těhotné (pokud na miminku právě nepracujete). Nemluvě o tom, že zpožděná menstruace není zrovna komfortní – máme velké bolavé břicho, je nám těžko… Pokud se vaše dny opozdily a vy chcete menstruaci vyvolat, zkuste některý z našich 10 tipů, než se vydáte ke svému gynekologovi.

1. Vypijte zázvorový čaj

Pravidelná konzumace syrového zázvoru může pomoci regulovat menstruaci. Zázvor obsahuje gingerol, který snižuje zánět v těle. Pomáhá při kontrakci děložních svalů a udržuje hormonální rovnováhu. Pití sklenice horkého zázvorového čaje s trochou citronové šťávy a lžičkou medu, buď na prázdný žaludek ráno, nebo večer, podporuje metabolismus.

2. Vsaďte na skořici

Skořice je nezbytná v naší kuchyni i pro naše zdraví. Pomáhá regulovat průtok krve do dělohy a může léčit nepravidelnou menstruaci. Může také snížit bolest břicha, nevolnost a zvracení během tohoto období.

3. dopřejte si orgasmus

Orgasmus může způsobit, že se váš děložní čípek stáhne a “vytáhne” menstruační krev dolů. Vyvrcholení může dilatovat děložní čípek, vytvářet jakýsi sací efekt. Orgasmy zahrnují kontrakce, které by mohly urychlit odlupování děložní sliznice. Navíc je to poměrně příjemný způsob, jak si své dny vyvolat, co myslíte?

4. Dejte si teplou koupel

Teplá koupel může udělat zázraky pro uvolnění napjatých svalů, zmírnění emočního stresu a zvýšení průtoku krve. Napusťte si vanu plnou horké vody, klidně přidejte i bublinky a užijte si tenhle relax. A když se dostaví měsíčky, bude to bonus k dobru.

Total
0
Shares
Související články
neříkejte
Read More

10 vět, které nikdy neříkejte vašim dětem

V rodinách často panuje fádnost běžných dní, při kterých se používají stále stejné fráze. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co ve skutečnosti ty dokola omílané věty znamenají, a hlavně co přináší dětem do jejich podvědomí? Zamyslete se nad těmi nejznámějšími větami a zjistíte, že není úplně dobré je používat.
Total
0
Share