10 důvodů k návštěvě Brazílie, země kávy, nedotčené přírody a karnevalu

Samba, fotbal, dechberoucí příroda Amazonského pralesa, nedotčené pláže. Ano, přesně to jsou znaky Brazílie, která v sobě ukrývá svůdná města lákající veselým a bujarým životem, bílé pláže a spoustu exotiky. Váháte, zdali tuto zemi navštívit?
Brazílie
Brazílie je úžasná země plná barev, dobrého jídla a přírody. (foto: pexels)

1. Káva

Brazílie patří mezi největší vývozce kávy na světě, a není se čemu divit. Ta brazilská je vysoce kvalitní a chuťově výrazná. Již víc jak 150 let se brazilská káva přidává do různých kávových směsí po celém světě. Byl by hřích ji v Brazílii neochutnat.

2. Amazonské pralesy

Je smutný fakt, že pralesů v Amazonii každým rokem ubývá. I přesto je Amazonie největším pralesem na světě, který poskytuje domov mnoha rostlinám a živočichům. Amazonie je rájem pro milovníky přírody. Její okraj nabízí lesní stezky nebo projížďky lodí na řece Amazonce.

3. Karneval

Brazílie proslula svým honosným karnevalem v Rio de Janeiru. Příprava na tento karneval probíhá po celý rok – chystají se oslnivé a velkolepé kostýmy, tanečníci dolaďují svou sambu v nejlepších tanečních školách. Karnevalové oslavy jsou bujaré a trvají do brzkých ranních hodin. Tento karneval rozhodně stojí za to, abyste se vydali do Brazílie, je to zážitek na celý život.

4. Brazilská kuchyně

Stejně jako samotná země je brazilská kuchyně živá, barevná, rozmanitá a vzrušující. Co region, to jiné jídlo. Specialitou je tzv. Picana, což je grilované maso ochucené pouze solí, ovšem mnohem tradičnější je Feijoada – guláš z černých fazolí s vařeným masem, klobásou nebo uzeným masem. Mokeka je lahodný rybí guláš podávaný horký v hliněném hrnci. Pro Brazílii jsou také typické džusové bary, které jsou téměř na každém rohu a připraví vám v nich čerstvé šťávy z toho nejexotičtějšího ovoce a zeleniny.

Total
0
Shares
Související články
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
Total
0
Share