10 důvodů k návštěvě Brazílie, země kávy, nedotčené přírody a karnevalu

Samba, fotbal, dechberoucí příroda Amazonského pralesa, nedotčené pláže. Ano, přesně to jsou znaky Brazílie, která v sobě ukrývá svůdná města lákající veselým a bujarým životem, bílé pláže a spoustu exotiky. Váháte, zdali tuto zemi navštívit?
Brazílie
Brazílie je úžasná země plná barev, dobrého jídla a přírody. (foto: pexels)

5. Vodopády Iguaçu

Park Iguaçu se nachází v brazilském státě Parana. Přímo v něm jsou proslulé vodopády Iguaçu, díky nimž patří park mezi ty nejkrásnější na světě. Také proto se zařadil v roce 1984 na seznam UNESCO. Vodopády vychází z řeky místními nazývané „velká voda“, která tvoří hranici mezi Argentinou a Brazílií.

vodopády
Duha nad vodopády Iguazu. (foto: depositphotos)

6. Fotbal

Brazilci milují fotbal, což je rozhodně znát, protože už malí kluci se prohání s balonem po ulicích. Berou tento sport velmi vážně, jsou na svůj tým hrdí a velmi ho podporují. To, že v Brazílii mají skutečně kvalitní hráče, ví celý svět. Vždyť jen nedávno zesnulý Pelé patřil mezi nejlepší brazilské, ale také světové fotbalisty. Mezi ně se také řadí Ronaldinho, Romário, Rivaldo a mnoho dalších.

7. Brazilská kultura

Brazilská kultura je tak rozmanitá a velmi odlišná od té naší. Toho si také můžete povšimnout ve městech téměř na každém rohu, protože brazilští umělci svůj um projevují pouličním uměním, zejména v Sao Paulu, Curitibě, Riu de Janeiru či v hlavním městě Brasílii. Tam nenajdete šedé pochmurné zdi, místo nich vás uchvátí vtipné a kreativní kresby, které jsou vyjádřením radosti i sociálních problémů země. 

Total
0
Shares
Související články
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share