10 tipů, se kterými bude úklid domácnosti hračka

Není nic horšího než strávit volný víkend náročným úklidem celé domácnosti. Důležité je uklízet pravidelně a dobře si jednotlivé úkony naplánovat. Inspirujte se následujícími tipy, díky nimž si úklid značně usnadníte.
úklid
Úklid domácnosti či rovnou celého domu nemusí být tak zlý. Stačí si práci dobře zorganizovat. (foto: depositphotos)

1. pravidlo jednoho úkolu pro celý dům

Úklid pro vás bude mnohem jednodušší a efektivnější, když se budete držet pravidla jednoho úkolu pro celý byt či dům. Co to obnáší? Vyberte si jeden úkol – například utírání prachu – a ten proveďte v celém domě, místnost po místnosti. Zbavíte se tak dojmu, že úklid nemá konce a netočíte se v uklízecím bludném kruhu.

2. všechny úklidové prostředky při ruce

Také patříte mezi ty, kteří skáčou z jedné místnosti do druhé a hledají zapomenutý saponát, hadr nebo smeták? Pro tyto případy je skvělá nějaká přepravka nebo košík s kolečky, kde budete mít všechny úklidové pomůcky na jednom místě, a díky možnosti snadného přemístění budete mít všechno vždy pěkně po ruce.

3. Zbavte se nepořádku kolem dokola

Znáte to, vejdete do obývacího pokoje, kde se válí staré časopisy, pošta, hračky, které po sobě zapomněly děti uklidit, v ložnici neuklizené prádlo – a takhle pokračovat bychom mohli až až. Takže, než se pustíte do důkladného úklidu, sesbírejte všechen ten nepořádek třeba do koše na prádlo. Při třídění si můžete rozmyslet, kolik věcí skutečně potřebujete, zda ty staré časopisy bude ještě někdo číst.

4. správný postup při stírání prachu a vysávání

Mnoho z nás dělá při úklidu velkou chybu. Pamatujte si, že nejdříve je třeba setřít prach z horních polic, nezapomeňte na rámy obrazů, zábradlí, dekorace – postupujte tedy vždy seshora dolů. Na co byste rozhodně neměli zapomenout, je prach na žaluziích, kterému se tam náramně daří. Až nakonec byste měli vytáhnout vysavač a pořádně vysát místnost po místnosti. 

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share