10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Každý den na nás čeká buď kopa prádla na vyprání, vysávání a vytírání podlahy nebo třeba jen utírání prachu. Zkuste se odhodlat a změnit váš systém na mnohem šetrnější, ekologičtější a levnější variantu, se kterou půjde každodenní úklid jedna báseň. Ekologické čisticí prostředky si totiž vytvoříte v pohodlí vašeho domova.
domácnost
Stačí vám jen pár produktů a šetrně s nimi uklidíte celou domácnost. (foto: 123RF)

5.  Perfektně umyté nádobí

Po rodinném stolování zůstane v kuchyni hodně nádobí, které je třeba umýt. Vyrobte si prostředek na mytí nádobí z práškové sody, glycerinového mýdla a vody. Přiveďte mýdlo k varu, vmíchejte sodu a přidejte ještě trochu glycerinu a vody. Zchlaďte směs do druhého dne, a poté rozmixujte dohladka, vznikne vám perfektní a účinný prostředek na nádobí.

nádobí
Víte, že prostředek na mytí nádobí si můžete vyrobit? (foto: 123RF)

6.  Nerezové nádobí s leskem

Pokud používáte vaše nerezové nádobí denně, po čase může ztratit svůj lesk. Použijte na jeho povrch klasický olivový olej, se kterým bude nerez zase plný lesku a života. Stačí jen malá kapka na hadřík či houbičku.

7.  Zbavte se mastnoty

Mastné nádobí i hrnce nechte chvíli odstát ve vodě, tím povolí i hodně zapečená mastnota. Pokud se chcete zbavit mastné nečistoty, použijte směs z jedlé sody, hrubé soli a olivového mýdla. Vytvořte si hrubou pastu, kterou při mytí nádobí přidejte do octové teplé vody, brzy se zbavíte i těch největších nečistot.

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
Total
0
Share