10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Každý den na nás čeká buď kopa prádla na vyprání, vysávání a vytírání podlahy nebo třeba jen utírání prachu. Zkuste se odhodlat a změnit váš systém na mnohem šetrnější, ekologičtější a levnější variantu, se kterou půjde každodenní úklid jedna báseň. Ekologické čisticí prostředky si totiž vytvoříte v pohodlí vašeho domova.
domácnost
Stačí vám jen pár produktů a šetrně s nimi uklidíte celou domácnost. (foto: 123RF)

8.  Zbavte se ucpaného odpadu

Ekologické přípravky mají uplatnění i v případě, že se chcete zbavit ucpaného odpadu v kuchyni či koupelně. Do odpadu nalijte jeden hrnek octa, zasypejte jej jedním hrnkem jedlé sody a nechte pár minut působit. Poté zalijte odpad vroucí vodou a průchodnost je zase jak má být.

9.  Dezinfekce koupelny

V koupelně je důkladná hygiena a perfektní dezinfekce více než důležitá. Proto se ale nemusíte obracet na chemicky vyrobené dezinfekce, bohatě vám stačí již zmíněný ocet. Pokud chcete použít ještě něco účinnějšího, můžete do směsi s vodou přidat malé množství peroxidu vodíku, a pro navození přívětivější vůně také pár kapek vonného oleje.

domácnost
S ekologickými prostředky šetříte peněženku i planetu. (foto: 123RF)

10. Pryč s vodním kamenem

Potřebujete se zbavit vodního kamene, který se usazuje v záchodové míse, ve sprchovém koutu nebo kolem baterie? Vyzkoušejte směs z destilované nebo převařené vody a kyseliny citronové. Tuto směs nalijte do rozprašovače a naneste na místa, kde vás vodní kámen trápí. Nechte pár minut působit a poté umyjte teplou vodou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 cviků pro pevný zadek a krásná stehna

10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
ložnici
Read More

Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
Total
0
Share