10 šílených faktů o zbraních v USA

V Americe dává druhý dodatek ústavy lidem právo držet a nosit zbraň a mnozí toto právo považují za zcela posvátné. Dokonce i ti, kteří se domnívají, že je třeba většího omezení, by vás pravděpodobně považovali za vyvrhela, kdybyste navrhovali, že by všechny střelné zbraně měly být úplně zakázané, a možná byste dokonce ještě nějakou vlastnili pro sebeobranu.
zbraních
TOP 10 nejšílenějších faktů o zbraních v USA. (foto: 123RF)

5. Tlumiče ve skutečnosti až tak netlumí

Jedním z nejčastějších failů ve filmech je vrah ve tmě, který na někoho vytáhl bouchačku s tlumičem. Zbraň je tak tichá, že vůbec nic neslyšíte, a většina z nás předpokládá, že drobný zvuk je v podstatě zvukovou zpětnou vazbou pro ty, kdo sledují film. Tlumiče ale ve skutečnosti pouze snižují zvuk výstřelu na přijatelnou úroveň, takže vlastně nechrání pachatele, ale jen uši.

6. Druhý dodatek neříká, že vláda nemůže mít rozumná omezení


Druhý dodatek Ústavy Spojených států je pravděpodobně nejkontroverznějším odstavcem v moderní historii člověka. Argumenty o tom, jak by měl být interpretován, jsou neuvěřitelně sporné a přátelství se v této záležitosti ztratilo, protože mnoho lidí má pocit, že je to opravdu otázka života a smrti. Existují puristé, kteří tvrdí, že právo na držení zbraní nemůže být vůbec porušeno, takže žádná omezení vlastnictví zbraní nejsou ústavní.

Mnozí na druhé straně debaty však cítí, že druhý pozměňovací návrh nebrání vládě vytvářet přiměřená omezení – názor, který byl podpořen právem nakloněným soudcem Nejvyššího soudu Antoninem Scaliem. To ponechává hlavní otázku, kolik omezení je příliš mnoho a jaká omezení přesahují limity a skutečně porušují právo občanů na držení a nedržení zbraní.

7. Pokus o přesnou palbu dvěma zbraněmi ve dvou směrech je v podstatě nemožný


Přestože je to země, která by měla zbraně dobře znát, některé oblíbené trofeje populárních amerických akčních filmů ukazují střelné zbraně opravdu nereálným způsobem. Například když hrdinové půjdou na velkou přestřelku, často přinesou dvě pistole a střílejí oběma najednou. Toto bylo široce popularizováno v Matrixu a mnoha dalších filmech, ale celá myšlenka je opravdu hloupá. Pokusit se znovu nabít, když používáte dvě pistole, je tak nemožné, že se Trinity a Neo ani neobtěžují, hodí staré zbraně na podlahu, když jim dojde munice a tahají další z kožených kabátů.

trailer k filmu Matrix

Ještě horší je šance dobře zamířit, i když mají nekonečně nabité zbraně. Problém je v tom, že opravdu nemůžete přesně střílet ve více než jednom směru najednou, kvůli tomu, jak funguje lidský zrak – nemůžeme se správně podívat na dvě různé věci ve dvou směrech současně. Je to jen plýtvání municí.

Total
0
Shares
Související články
anglicky
Read More

10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
sexuálně přenosné nemoci
Read More

TOP 10: Nejčastější sexuálně přenosné nemoci

Dnešní doba je v mnoha směrem velice uvolněná, a týká se to i sexuálního života. Mladí lidé v naprosté většině nečekají na své poprvé až po svatbě. Svůj sexuální život začnou v pubertě a postupem času své partnery, dle potřeb, a v intervalech střídají. S frekventovanějším střídáním partnerům roste i riziko nákazy, a to v případě, kdy lidé nemyslí na ochranu.
Total
0
Share