10 filmových tipů na výlet: Vydejte se na místa, kde se natáčely vaše oblíbené trháky

Není snad nikdo, kdo by nemiloval filmy. Jediné, v čem se všichni lišíme, je jiná chuť, co se výběru žánru týče. Někdo prostě rád napínavé thrillery, děsivé horory, zatímco ostatní si s chutí oddechnou nad vysmátou komedií nebo prožijí romantické příběhy ze slaďáren. Filmy prostě patří k našemu životu, a o to lepší je vědět, že některá místa, kde se točily ty největší filmové pecky, můžete osobně navštívit. Kam se tedy vypravit na výlet?
výlet
Starověké město Petra je magické místo. (foto: depositphotos)

5. Star Wars, Guatemala

Scény na čtvrtém měsíci Yavinu, které byly natočené mezi ruinami mayského chrámu národního parku Tikal v Guatemale, znají všichni filmoví fanoušci po celém světě. Oblast přírodních krás, která se objevila v původním filmu Star Wars, seskočila z plátna a přenesla diváky do úplně jiného světa. Režisér George Lucas si tohle místo vybral poté, co viděl reklamu v cestovní kanceláři během natáčení jiného filmu v Londýně.

Tikal
Tikal v Guatemale zaujal režiséra George Lucase. (foto: depositphotos)

6. Skyfall, Glencoe

Jmenuji se Bond, James Bond. Dokonalou atmosféru tajného agenta můžete zažít také na skotském venkově, který hrál důležitou roli ve filmu Skyfall. Fascinující plac vás potěší krásným rozhledem, navíc být na místě, které hraje klíčovou roli ve vzrušujícím závěru filmu, je prostě k nezaplacení. A při troše štěstí si návštěvu tohoto místa užijete bez divoké střílečky, dokonce i s absencí bedlivě naslouchajících zvláštních agentů. 

Glencoe
Glencoe je malebné údolí ve Skotsku. (foto: depositphotos)

7. Notting Hill, Londýn

A teď něco pro romantické duše, které nepochybně znají film Notting Hill. Existuje tak ikonické místo, jako jsou královsky modré dveře Williama Thackera? Právě ony se nachází na 280 Westbourne Park Road, ovšem vydat se můžete i do Portobello Road Market (kde se natáčely úvodní scény) nebo do Travel Book Company, kde dnes sídlí The Notting Hill Bookshop. A pokud byste měli času nazbyt, můžete zavítat i do Kenwood House v Hampstead Heath – do honosného domu se zahradou, kde se William setkává s Annou. Prostě filmový den jako vyšitý. 

dveře
Za těmito dveřmi bydlel Hugh Grant. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
honorář
Read More

10 herců, kteří loni dostali nejvyšší honorář za jeden film

Rok 2021 byl doslova nabitý filmovými snímky, i když je pravdou, že řada z nich měla z důvodu pandemických opatření přeloženou premiéru z dřívějších měsíců. V každém případě až nyní, kdy se jednotlivé snímky začaly promítat v kinech, se také ukázalo, kteří herci dostali za ztvárnění rolí doslova pohádkově zaplaceno. A byli to?
Total
0
Share