10 filmových tipů na výlet: Vydejte se na místa, kde se natáčely vaše oblíbené trháky

Není snad nikdo, kdo by nemiloval filmy. Jediné, v čem se všichni lišíme, je jiná chuť, co se výběru žánru týče. Někdo prostě rád napínavé thrillery, děsivé horory, zatímco ostatní si s chutí oddechnou nad vysmátou komedií nebo prožijí romantické příběhy ze slaďáren. Filmy prostě patří k našemu životu, a o to lepší je vědět, že některá místa, kde se točily ty největší filmové pecky, můžete osobně navštívit. Kam se tedy vypravit na výlet?
výlet
Starověké město Petra je magické místo. (foto: depositphotos)

1. Krotitelé duchů, New York

Krotitelé duchů ve své době patřili k jedněm z nejikoničtějších filmů, které si nešlo nezamilovat. O to lepší je, že se poměrně nedávno dočkali dalšího pokračování, přičemž tvůrci si patřičně dali záležet na příběhu, který měl ten správný spád. Zpátky ale k tématu. Pokud chcete zažít tu správnou atmosféru a vidět na vlastní oči sídlo hrdinů, kteří lovili poněkud drzé (a někdy až nenažrané) duchy, pak si udělejte výlet na Firehouse 14 North Moore Street v Tribece. A je až neuvěřitelné, že od dob natáčení se původní místo takřka nezměnilo a stále tam stojí plně funkční hasičská zbrojnice. Takže bacha, až uslyšíte sirény.

zbrojnice
Hasičská zbrojnice v New Yorku je prakticky pořád stejná. (foto: depositphotos)

2. Pán prstenů, Nový Zéland

Je bez debat, že právě trilogie Pán prstenů udělala obrovskou reklamu Novému Zélandu, který od té doby čelí enormnímu zájmu turistů. Ostatně není se čemu divit, fantastická krajina je velkým lákadlem pro mnohé z nás. Navštívit tak můžete nejen Hobitín, ale i místa, kde se natáčely slavné scény. Přespat můžete třeba v hostinci Dragon Inn nebo se najíst v Shire’s Rest Cafe. Na vlně fantasy se pak svezete i jižně od Aucklandu, a to v pohádkové lokalitě Matamata.

hobitín
Hobitín, Matamata (foto: depositphotos)

3. Jurský park, Havaj

Zažít nepopsatelný pocit na místě, které je plné ohromujících scenérií neposkvrněných moderní dobou, prostě chcete zažít. A o to víc, když víte, že právě zde se nachází centrum napínavého dění – park, ve kterém se proháněla velká tlupa dinosaurů. Zajímavostí je, že ranč Kualoa na Havaji byl předlohou nejen pro Jurský park, ale využíval se i coby kulisa pro filmy Jumanji, Godzilla, ale třeba i Avatar. Ale nebojte, nic vám tady nehrozí. Jediné riziko je, že odtud nebudete chtít odjet. Je to totiž opravdový – nejen filmový – ráj.

havaj
Útesy Kualoa na Havaji. (foto: depositphotos)

4. Harry Potter, Anglie

Škola čar a kouzel v Bradavicích je prostě legenda, která táhne snad každého. Pokud i vy zbožňujete souboj mezi Harrym Potterem a tím, jehož jméno se nesmí vyslovit, pak vás nadchne, že možnosti jsou víc než rozmanité. Příběh chlapce, který přežil, je jedním z nejúspěšnějších v historii kinematografie a v průběhu let se jeho jednotlivé díly natáčely na mnoha místech, na kterých i po letech můžete zažít až magický pocit a přenést se do samotného příběhu. Příkladem je třeba hrad Alnwick v Northumberlandu či katedrála v Gloucesteru. Pokud vás ale víc táhne Bradavický expres, naštěstí existuje i v mudlovském světě – konkrétně v Glenfinnianu ve Skotsku. Na takovém výletu nebudete vědět, co dřív.

Alnwick
Co takhle se vydat po stopách Harryho Pottera? Začněte hradem Alnwick. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share