10 filmových tipů na výlet: Vydejte se na místa, kde se natáčely vaše oblíbené trháky

Není snad nikdo, kdo by nemiloval filmy. Jediné, v čem se všichni lišíme, je jiná chuť, co se výběru žánru týče. Někdo prostě rád napínavé thrillery, děsivé horory, zatímco ostatní si s chutí oddechnou nad vysmátou komedií nebo prožijí romantické příběhy ze slaďáren. Filmy prostě patří k našemu životu, a o to lepší je vědět, že některá místa, kde se točily ty největší filmové pecky, můžete osobně navštívit. Kam se tedy vypravit na výlet?
výlet
Starověké město Petra je magické místo. (foto: depositphotos)

8. Indiana Jones, Petra

Když se řekne Indiana Jones, snad každému v mysli vyskáče několik ikonických scén. A v závěrečném díle (Poslední křížová výprava) si většina vybaví Indyho, jak letí na koni pískovcovými kaňony při hledání Svatého grálu v jordánské Petře. Právě tyhle scény byly nezapomenutelné natolik, že město staré více než 2000 let (navíc zapsané na seznam světového dědictví UNESCO) se stalo cílem řady nadšených turistů. Není nad to se vydat po stopách archeologického hrdiny, a právě téhle možnosti využívají tisíce nadšených objevitelů.

Petra
Starověké město Petra je magické místo. (foto: depositphotos)

9. Lara Croft: Tomb Raider, Kambodža

Pokud patříte mezi fandy Lary Croft, pak si určitě vzpomenete na mystický posvátný chrám obklopený impozantními stromy, to vše za doprovodu dobrodružného nádechu. A pokud zrovna tohle místo chcete vidět osobně, proč ne – stačí zajet do Kambodži, do města Angkor Thom, kde najdete legendární chrám Bayon. Není to sice zrovna nejblíž, ale za ten pocit takový výlet prostě stojí.

Kambodža
Po stopách Lary Croft. (foto: depositphotos)

10. Rocky, Pensylvánie

Pamatujete si, jak Rocky trénoval na schodech ve Philadelphii, zatímco v pozadí hraje legendární singl Eye of the Tiger? Po stejných schodech můžete vyjít před Muzeem umění s kamennými schody. A právě těchto 72 ikonických schodů, vedoucích do muzea, se stalo hlavní kulisou Sylvesteru Staloneovi, který tady roku 1976 točil tréninkovou scénu. A zatímco za vstupenku do muzea zaplatíte, po schodech můžete běhat jak je libo, a samozřejmě zcela zadarmo.

Rocky
Schody před muzeem ve Philadelphii. (foto: depositphotos)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejvíc kultovní seriály všech dob

10 nejlepších zombie filmů a seriálů za posledních 20 let

Total
0
Shares
Související články
Filmů
Read More

TOP 10 romantických filmů

TOP 10 romantických filmů představuje nezapomenutelná kinematografická díla, která rozehřejí srdce a vyprávějí poutavé příběhy lásky. Od klasických romantických dramat po lehčí komedie, tento výběr nabízí něco pro každého. Připravte se na emocionální jízdu plnou romantiky, smíchu a dojemných momentů. Tyto filmy nejenže osloví váš cit pro romantiku, ale také vás zavedou do světa nezapomenutelných filmových příběhů, které přetrvávají v paměti diváků. Prožijte s postavami jejich radosti, slzy a lásku a nechte se unést magií filmového romantického světa.
Detektivky
Read More

Top 10 severských detektivek

Top 10 severských detektivek představuje fascinující svět zločinů a napětí, které se stalo charakteristickým prvkem severské kriminální literatury. V tomto článku se ponoříme do temných tajemství severského krimi, představíme vám deset napínavých detektivek, které stojí za pozornost. Od tajemných vražd v zasněžených krajích po nečekané zvraty v tajemných intrikách – tyto knihy nabízejí kombinaci brilantního vykreslení postav a skvěle konstruovaných příběhů. Připravte se na emocionální zážitky a cestu do severských krajin plných tajemství a nečekaných zvratů, které vás nechají přemýšlet až do poslední stránky.
Total
0
Share