TOP 10 nejlepších hororů, co vám nedají spát

Máte před sebou volný večer, který chcete strávit u televizní obrazovky? Nepouštějte si stále dokola jdoucí seriály české tvorby, ale raději dejte přednost opravdu solidním hororovým snímkům, kvůli kterým nebudete spát. Co konkrétně stojí za vidění a co vás nenechá ani na minutu klidnými?
horor
Jste fanoušci hrůzy a děsu? Tyhle filmy byste měli znát! (foto: 123RF)

1. v zajetí démonů

I když od natočení dnes už kultovního hororu uběhla dlouhá doba (světlo světa film spatřil v roce 2013), stále se jedná o snímek, který stojí i po letech za zhlédnutí. Režisérem je James Wan, který film označil za mysteriózní thriller. Když si však snímek V zajetí démonů pustíte, během prvních pár minut zjišťujete, že je opravdu hororového charakteru.

trailer k filmu V zajetí démonů

Pokud jste milovníkem duchařské tematiky (o duchy zde totiž není nouze), do filmu se doslova zamilujete. Tedy, pokud vás zároveň baví se bát.

2. Halloween

Poněkud starší film, který však hrdě konkuruje i současným, nově natočeným hororům, je Halloween z roku 1978. Zhruba devadesátiminutová podívaná, za kterou stojí John Carpenter, vám také nedá spát. Vždyť se přesunete do halloweenské noci, během které šestiletý Michael ubodal svou patnáctiletou sestru. To vedlo k jeho umístění do psychiatrické léčebny. Jenže z ní se po několika letech dostal. A jeho hrůzostrašný plán hned po nabytí svobody je jasný – zabít i mladší sestru.

trailer k filmu Halloween

A aby toho nebylo málo, po cestě k ní zavraždí prakticky kohokoliv, na koho narazí. Ostatně i díky tomuto hrůzostrašnému scénáři se dostal mezi nejlepší horory, které kdy byly natočené.

3. ŠESTÝ SMYSL

Ještě chvíli zůstaňme u starších hororů a připomeňme si Šestý smysl. Tento mysteriózní horor z roku 1999 bývá často vysílaný na televizních obrazovkách, protože stále patří mezi tahouny. I když je zároveň nejvíce děsuplnou podívanou v celém večerním programu.

https://www.youtube.com/watch?v=1WWK9m9FhuQ
trailer k filmu Šestý smysl

Děj pojednává o pacientovi Coleovi, který vidí duchy, jež zemřeli násilným způsobem. Herecké obsazení navíc dokresluje úžasný Bruce Willis.

4. čelisti

Milujete podvodní svět nebo žraloky konkrétně? Pak jsou Čelisti pro vás naprosto ideální. I když se film označuje za drama, lidožravý žralok z něj dělá spíše horor, i proto je ostatně v našem žebříčku top deseti nejlepších hororů, které kdy vstoupily na plátna kin.

trailer k filmu Čelisti

Čelisti jsou klasika, sice starší, ale pořád mají své osobité kouzlo. A slabší povahy se po jeho zkouknutí dalších několik měsíců bojí vkročit do vody.

Total
0
Shares
Související články
vánoční film
Read More

TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
Total
0
Share