TOP 10 nejlepších hororů, co vám nedají spát

Máte před sebou volný večer, který chcete strávit u televizní obrazovky? Nepouštějte si stále dokola jdoucí seriály české tvorby, ale raději dejte přednost opravdu solidním hororovým snímkům, kvůli kterým nebudete spát. Co konkrétně stojí za vidění a co vás nenechá ani na minutu klidnými?
horor
Jste fanoušci hrůzy a děsu? Tyhle filmy byste měli znát! (foto: 123RF)

5. kruh

Z roku 2002 pochází hororový snímek Kruh, který v lidech probouzí strach napříč generacemi. No, vždyť si to představte. Co byste dělali vy, kdyby existovala videokazeta, kterou si pustíte, vám zavolá tajemný hlas oznamující, že za sedm dní zemřete? A ne, nejedná se jen o způsob vystrašení, ale tento scénář se opravdu naplní.

trailer k filmu Kruh

Temnou a děsivou atmosféru skvěle vystihuje hudba geniálního skladatele Hanse Zimmera a z hlavní postavy Samary se stala inspirace pro celou řadu hororových nadšenců.

6. tiché místo

Když s vámi hne Kruh, co potom udělá Tiché místo, které pojednává o vyhlazení lidské populace a jejím nahrazení stvořeními, jež jsou slepá, bez čichu, ale zato mají skvělý sluch? Změněný svět je záhy hororovým místem, ve kterém se snaží poslední lidé přežít. Podaří se to však rodičům tří dětí? Nebo je mimozemští predátoři zabijí stejně jako ostatní? Uvidíme, jestli zvládnete zůstat celý film potichu.

trailer k filmu Tiché místo

7. texaský masakr motorovou pilou

Za zmínku stojí také klasika mezi klasikami, kterou je Texaský masakr motorovou pilou. Jedná se o zpracování původního hororového snímku z roku 1974 a dočkal se hned několika dílů. Většina z nich je však už spíš komická a působí jako reklama na náčiní pro dřevorubce.

trailer k filmu Texaský masakr motorovou pilou

Ten z roku 2003 ale ještě má své původní nezkažené kouzlo. Film vás vezme za skupinkou vysokoškoláků, kteří si vyrazí na výlet. Jenže se dostávají do oblasti, kde jim hrozí smrtelné nebezpečí. V texaském okrese totiž řádí psychopatický muž, který likviduje své oběti, jak jinak, motorovou pilou.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share