TOP 10: Poznejte nejkrásnější hrady a zámky světa

Tento článek potěší určitě každého historického nadšence. Přiblížíme vám nejkrásnější hrady a zámky z celého světa. To, co dříve bývalo sídlem mocných a bohatých, se stalo v dnešní době turistickou atrakcí pro mnoho návštěvníků.
hrad
Neuschwanstein v Německu inspiroval Disneyho. (foto: depositphotos)

1. Neuschwanstein – Německo

Neuschwanstein postavil král Ludvík II. Bavorský, a i když může svým vzhledem připomínat hrad, jedná se opravdu o zámek. Nachází se v Bavorsku a kromě samotného panovníka zde pobývalo jen pár sloužících. Poté, co byl král na příkaz psychiatra odvezen a dva dny na to záhadně zemřel, byl zámek na dlouhou dobu uzavřen. Je postaven ve znamení mnoha architektonických stylů a interiéry jsou bohatě zdobené. Díky jeho okázalému vzhledu se objevil v mnoha filmech a inspiroval i Disneyho.

2. hrad v osace – japonsko

Ano, i v Japonsku mají hrady. Sice moc vzhledově neodpovídají těm, které můžeme vidět u nás, ale určitě vás také okouzlí. Osaka je jeden z nejvýznamnějších v Japonsku. Hlavní část má 8 pater a je postavena na velmi vysokém kamenném základu, a to z toho důvodu, aby chránil obyvatele před útoky. Od 16. století, ve kterém byl hrad vybudován, prošel mnoha požáry, díky čemuž z 12 kilometrového opevnění zbyla pouze jediná věž, která byla v roce 1931 rekonstruována.

osaka
Hrad Osaka v Japonsku. (foto: depositphotos)

3. hohenzollern – německo

A máme tu dalšího krasavce z Německa. Byl postaven v 11. století rodem Hohenzollernů a od té doby prošel několika úpravami a změnami. Později došlo pomalu až k jeho rozpadu. Posledními obyvateli byl Vilém Pruský se svou manželkou. Je součástí pruské historie a můžeme zde nalézt korunu Viléma II.

4. windsor – anglie

Windsor je druhým největším obývaným hradem planety. Tím prvním je Pražský hrad. Prvním majitelem Windsoru byl Vilém Dobyvatel v 11. století a měl podobu dřevěné tvrze. Od té doby se vyvíjel až do jeho současné podoby. Během let se zde prostřídalo mnoho panovníků, byl oblíbeným venkovským sídlem královny Alžběty II. Její přítomnost se poznala tak, že nad hradem vlála standarta a pravidelně se střídala stráž.

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share