TOP 10 Symboly a tradice spojené s Velikonocemi

Velikonoce jsou jedním z nejznámějších křesťanských svátků, který oslavuje zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Já si mimo jiné při vyslovení slova Velikonoce vybavím kraslice, pomlázky, beránka a koledníky. Velikonoce jsou spojeny s mnoha symboly, zvyky a tradicemi, a proto se pojďme na některé z nich podívat.

 

10 Řehtačky a řehtání

řehtačky

Řehtačky a různé klapačky jsou nástroje vyrobené ze dřeva, které vydávají pořádný klapot a rámus. Dříve dívky chodily společně s hochy po vesnicích, a pomocí těchto nástrojů svolávali lidi k bohoslužbám. Tato tradice je dochována až do dnes. Proto můžeme vidět skupiny dětí, které chodí po vsích a pomocí řehtaček řehtají.

Total
0
Shares
Související články
followers
Read More

TOP 10: Celebrity s nejvíc followers na instagramu

Instagram, nejvlivnější aplikace a marketingový nástroj naší doby. Během deseti let se proměnil v mnoho věcí: v místo, kde můžete sledovat životy svých přátel, portfolio pro kreativní průmysl a především místo, kde se generují zajímavé informace pro uživatele na míru. Celebrity s největším počtem sledujících na Instagramu vypovídají hodně o současném stavu kultury. Pojďme se podívat, kdo vládne TOP 10 příčce Instagramu.
Total
0
Share