TOP 10 Nejvyšší mosty světa

Existuje mnoho úžasných staveb po celém světě. Dnes se podíváme na mosty. Těch je celá řada, ale některé z nich se svým způsobem zapsaly do historie. V našem dalším žebříčku se podíváme na ty nejvyšší. Všechny v tomto žebříčku jsou úžasná architektonická díla. Člověku se ani nechce věřit, že to někdo dokáže vytvořit.

 

10. Pont de Normandie

Nachází se na severu Francie a spojuje města Honfleur a Le Havre. Stavba trvala 7 let a most byl nakonec postaven v roce 1995. Most, včetně dvou velkých věží má celkem 215 metrů. Je dlouhý přesně  2143,2 metru.

9. Tatara

Tento most se nachází v Japonsku. Spojuje dva ostrovy –  Honshu a Shikoku. Samotná výstavba byla dosti složitá a trvala celkem 7 let. Dokončen a otevřen byl v roce 1999. Má dvě mohutné věže a společná výška je 220 metrů, celková délka pak 1480 metrů. Pokud někdy pojedete do Japonska, tento most byste měli mít v seznamu návštěv, protože ta podívaná určitě stojí za to.

8. Foresthill Bridge

Tento most je druhým nejstarším v našem seznamu. Nachází se v Auburnu, USA. Byl postaven v roce 1973. Výška tohoto mostu šplhá až do celkových 223 metrů. Zahrál si v několika filmech, neznámější je film XXX.

7. Golden Gate Bridge

Můj oblíbený a celkově světově jeden z nejznámějších a určitě také nejhezčích. Je to nejstarší most v našem seznamu. Byl postaven už v roce 1937. V době, kdy byl tento most stavěn to znamenalo něco nevídaného, naprosto a také extrémně složitého. Je vysoký 227,4 metru a zná ho téměř každý na světě, protože si zahrál v mnoha filmech.

6. Great Belt East Bridge

Postaven v Dánsku v roce 1998. Výška tohoto mostu je 254 metrů. Celková délka této megastruktury je 3790 metrů. Nad tento most vystupují dvě obří věže, které mu dávají nádech mohutnosti a vyjímečnosti.

5. Stonecutlers Bridge

Je to beze sporu jeden z nejpozoruhodnějších útvarů moderní éry, které vytvořil sám člověk. Tento most byl dostavěn v roce 2009. Jeho celková výška je 298 metrů. Pokud do Hongkongu plánujete jet, musíte se na něj podívat, ale doporučujeme pouze ve dne, protože v noci ztrácíte úžasný výhled.

4. Akashi Kaikyo Bridge

Nachází se v Japonsku a je vysoká 298,3 metru. Je to jeden z největších visutých mostů na světě. Ve dne nabízí opravdu extraordinální výhled. Pokud máte strach z výšek, tak byste asi na něj neměli lézt. Postavit tuto stavbu byl jeden z největších stavitelských oříšků poslední doby, protože stavbu výrazně ovlivňovalo mnoho faktorů, jako je zemětřesení a vysoký vítr. Je to symbol Japonska a jsou tam na něj náležitě hrdí.

3. Sutong Yangtze River Bridge

Postaven v roce 2008. Výška této megalonské stavby je 306 metrů. Díky své jedinečné a impozantní konstrukci se stal jeden z hlavních cílů turistů, kteří do Číny přijíždějí. Obrovské sloupy, které se tyčí do mraků dávají pocit jakýchsi vysokých pyramid, které se vinou do výšky.

2. Russky Bridge

Tento most byl otevřen teprve před pár měsíci a už se umístil v našem žebříčku na 2. místě. Teprve v říjnu 2012 se oficiálně začal jmenovat Russky Bridge, jedná se tedy o čerstvou informaci. S výškou 320,9 metru je druhý největší most na světě.

1. Millau Viaduct

Tento most se nachází ve Francii a jedná se o jeden z nejúžasnějších mostů vůbec a co je hlavní, nejvyšší most vůbec na celém světě. Dostavěn byl v roce 2004 a s výškou 343 metrů někdy budete mít pocit,že jste v nebi, protože se pod něj stahují mraky. Z pohledu turisty to vypadá jako dálnice ve vzduchu. Ano, je to opravdu obří, vysoké a dlouhé a proto tak nějak člověk kroutí hlavou a říká si, jak tohle vůbec někdo může postavit. Z mostu máte úžasný výhled na přírodu kolem.

 

Tak jsme skončili s dalším žebříčkem. Při pohledu na fotky musí každý kroutit hlavou, protože se jedná z pohledu lajka až o neuvěřitelné stavby. Můžeme se nyní jen s podivem a úžasem dívat na budoucnost, co nám pánové inženýři postaví většího, mohutnějšího, velkolepějšího. Protože to určitě přijde.

Total
0
Shares
Související články
koníčky
Read More

TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
Total
0
Share