TOP 10: Mezinárodní nápoje z kávy, které stojí za to ochutnat

Slovo káva pochází z arabského slova „gahwah“, což znamená moc. Dle mého názoru tento význam sedí. Kávu můžeme s klidem řadit mezi jeden z nejoblíbenějších nápojů světa. Je známá po celém světě a spojena s mnoha rituály. Jsou tu i tací, kteří si na kávě vytvořili závislost. Jde o ideální nápoj, jak začít ráno a zároveň získat dostatečné množství energie. Ale důvodů, proč pít kávu, je zde více. Například ten, abychom si domluvili schůzku s přáteli a poklábosili nad šálkem tohoto lahodného nápoje o všech problémech světa. Káva je součástí našich životů a na výběr máme mnoho rozmanitých druhů.

 

10 Café au lait

Café au lait

Jedná se o francouzský způsob přípravy kávy s mlékem. Tajemství francouzské kávy spočívá v kávových zrnech. Původně byla podávána v bujónové misce bez ouška. Do hotového nápoje se přilévá větší množství horkého mléka a dle chuti se přidává cukr.

Total
0
Shares
Loading Facebook Comments ...
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Previous Article

TOP 10 Citáty o Vánocích

Next Article

TOP 10 Fascinující vánoční zajímavosti

Related Posts
ořechy
Čtete více

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.