10 kroků, jak pomoci zabránit šíření koronaviru

V roce 2019 byl objeven nový kmen koronaviry, koronaviry (COVID-19) . Má příznaky, které zahrnují horečku, kašel, dušnost a ve vážných případech může způsobit akutní respirační syndrom, zápal plic, selhání ledvin a horší smrt.

Níže je uvedeno 10 kroků, které mají zabránit šíření této smrtelné choroby.

1. Vyvarujte se úzkého kontaktu s nemocnými lidmi

Zabraňte rozšíření koronaviru - Vyvarujte se úzkého kontaktu s nemocnými lidmi

Nikdy nebudete vědět, zda byla rodina nebo kamarádka infikována koronavirem, pokud nebyla testována. Takže pokud znáte někoho, kdo je nemocný, zejména ty, kteří vykazují respirační příznaky a horečku, je lepší se jim vyhnout jakémukoli těsnému kontaktu s nimi kvůli vaší ochraně.

2. Omezte nebo se nedotýkejte obličeje

Zabraňte rozšíření koronaviru - Omezte nebo se nedotýkejte obličeje

Když jste na veřejných místech, máte sklon dotýkat se povrchů a předmětů, kde se mohou vyskytovat virové částice, jako jsou dveře, nákupní košík, eskalátory nebo stoly. Vyhýbat se kontaktu s tváří může pomoci snížit riziko získání tohoto viru.

3. Používejte ruční sanitizer

Zabraňte rozšíření koronaviru - používejte ruční sanitizer

Používejte ruční dezinfekční prostředek na bázi alkoholu (nejméně 60% alkoholu), protože nižší koncentrace alkoholu není tak účinná, aby zabila bakterie. Přestože je mytí rukou stále nejlepší, můžete se rozhodnout použít dezinfekci rukou, pokud mýdlo a voda nejsou snadno dostupné.

4. Pravidelně si umyjte ruce

Zabraňte šíření koronaviru - Umyjte si ruce

Mytí rukou je velmi důležitým preventivním opatřením proti jakémukoli druhu nemoci. Nezapomeňte si před jídlem a po odchodu z koupelny umýt ruce mýdlem a vodou po dobu minimálně 20 sekund. Coronavirus není bakterie, takže nepotřebujete antibakteriální mýdlo.

Total
0
Shares
Související články
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
domácnost
Read More

10 tipů, jak vyčistit domácnost. Levně a ekologicky

Každý den na nás čeká buď kopa prádla na vyprání, vysávání a vytírání podlahy nebo třeba jen utírání prachu. Zkuste se odhodlat a změnit váš systém na mnohem šetrnější, ekologičtější a levnější variantu, se kterou půjde každodenní úklid jedna báseň. Ekologické čisticí prostředky si totiž vytvoříte v pohodlí vašeho domova.
Total
0
Share