10 tipů, jak ušetřit v domácnosti, a přitom se neomezovat

V každé rodině existuje mnoho zarytých stereotypů, kvůli kterým v dnešní době možná utrácíte víc peněz, než je nutné. Zrevidujte si veškeré náklady a ušetřete tam, kde se dá šetřit poměrně jednoduše. Nový pohled na finance celé domácnosti vám přinese až několik tisíc ročně do vaší peněženky.
ušetřit
Přinášíme vám tipy, jak v domácnosti jednoduše ušetřit. (foto: depositphotos)

Když se zamyslíte nad chodem vaší domácnosti, možná vám hned jako první přijde do hlavy myšlenka na konkrétní produkt nebo službu, za kterou hodně utrácíte. Většinou jsou to nákupy zbytečností a drobností, které však v celkovém rozpočtu jsou celkem znát a přitom by na nich šlo ušetřit. Zkuste se nad nimi zamyslet, zda je skutečně potřebujete nebo vám dělají tak velkou radost, a zařiďte se podle toho.

1. Podívejte se na vaše pravidelné měsíční platby

Za které produkty ve vaší rodině odchází platby každý měsíc? Podívejte se ze všeho nejdříve na tyto finance. Většinou se jedná o hypotéku, platby za energie, internet a také telefonního operátora. Zkuste zjistit, zda by některé z těchto služeb nebyly u konkurence levnější. Na takových změnách se dá ušetřit poměrně velká část peněz.

2. Aktualizace pojistek

Každá rodina dává do pojistek poměrně dost peněz měsíčně. Podívejte se, zda by nešly platby revidovat a vylepšit či snížit náklady za ně. Nejčastěji se jedná o pojištění nemovitosti, automobilu, ale také úrazové nebo životní pojištění.

3. Když na nákup, tak s rozmyslem

Chystáte se na pravidelný nákup potravin? Ze všeho nejdříve si připravte nákupní seznam – a toho se držte. Vhodné je se podívat také na slevy, které zrovna probíhají v obchodě, kam máte namířeno. Možná zjistíte, že se vyplatí některé produkty nakoupit ve větším množství nebo vzít tentokrát třeba vepřové místo kuřecího.

Na nákup choďte vždy najezení, ať za vás nenakupují chutě. A posledním tipem do nákupního střediska je platba v hotovosti. Pokud totiž platíte kartou, zase tolik vás to nebolí a nad penězi nepřemýšlíte. Zatímco s hotovostí víte přesně, kolik peněz v peněžence máte a kolik můžete maximálně utratit.

4. Myčka na nádobí se vyplatí

Možná si myslíte, že pouštění myčky není zrovna levná a ekologická záležitost. Opak je ale pravdou. Zatímco u mytí nádobí ve dřezu po celém víkendu s rodinou spotřebujete až 100 litrů vody, myčka si vezme maximálně 20 litrů vody. I když k tomu připočteme peníze za energii, stále je levnější používat myčku na nádobí.

Total
0
Shares
Související články
neříkejte
Read More

10 vět, které nikdy neříkejte vašim dětem

V rodinách často panuje fádnost běžných dní, při kterých se používají stále stejné fráze. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co ve skutečnosti ty dokola omílané věty znamenají, a hlavně co přináší dětem do jejich podvědomí? Zamyslete se nad těmi nejznámějšími větami a zjistíte, že není úplně dobré je používat.
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share