Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
jarní únava
Po zimě naše tělo strádá a chvíli trvá, než se zase nastartuje. Stejně jako příroda. (foto: 123RF)

5.  Kvalitně spěte

Leze na vás jarní únava? Běžte se pořádně vyspat. Snažte se příliš neponocovat a raději vašemu tělu dopřejte dostatek času na odpočinek. Vypněte televizi a displej mobilního telefonu alespoň dvě hodiny před ulehnutím do postele a odstraňte i ostatní elementy, které vás mohou při spánku rušit. Před spánkem v ložnici vyvětrejte a pořiďte si kvalitní matraci. S kvalitou spánku vám pomůže také meduňkový čaj nebo vůně levandule.

6.  Hýbejte se pravidelně

Jedna krátká procházka týdně vám určitě stačit nebude. Pro zdravý a spokojený život i během první jarních dní vám pomůže fyzická aktivita. Zařaďte do vašeho denního režimu oblíbený sport nebo aktivitu, která vás rozhýbe. Sportovní činnost vám nejen navrátí ztracenou kondici, ale také zlepšíte vaše celkové fyzické zdraví.

7.  Eliminujte alkohol

Pokud se snažíte vašemu tělu dodat mnoho zdravých prvků, nekažte si skóre škodlivými látkami. Omezte holdování alkoholu, časté popíjení zdraví nepřidá. To samé platí i v případě kouření cigaret. Dejte tělu čas na očistu a regeneraci a veškeré špatné látky vynechte.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share