Jarní únava: 10 způsobů jak nad ní zvítězit

Jaro už je tady v celé své síle, keře se zbarvují voňavými květy. Takové období s sebou ale často přináší i první jarní deprese a únavy, se kterými se potýká každý z nás. Jak se takovým stavům vyhnout a co udělat pro to, abyste měli stále dostatek energie i elánu do každého nového dne?
jarní únava
Po zimě naše tělo strádá a chvíli trvá, než se zase nastartuje. Stejně jako příroda. (foto: 123RF)

8.  Omezte stres

O škodlivosti se bavíme také v případě stresu. Ten dokáže v těle nadělat velkou paseku. Při jarní detoxikaci myslete i na duševní stránku těla a snažte se být co nejvíce v klidu. Myslete pozitivně, snažte se zbytečně nevybuchovat a nikam se nehnat. Vše řešte v klidu a s rozvahou, brzy zjistíte, že takový styl života je mnohem lepší a efektivnější. A jarní únava ať se jde vycpat.

9.  Dejte na radu psychologa

Každý psycholog či psychoterapeut by vám na jaře poradil zaměřit se na své nitro. Najděte si kurz nebo koníček, po kterém už dlouhé roky toužíte, a udělejte si radost něčím, co chcete už nějakou chvíli. Vyhraďte si čas na okamžiky s blízkými, i kdyby to měla být jen půlhodina s kamarádkou. Pozitivní stav mysli je pro celkové zdraví hodně důležitý.

10. Zaplavte se hormony

Ne nadarmo se říká, že hormon lásky přináší tělu nejvíce prospěchu. Věnujte se proto více nejen sobě, ale také vašemu partnerovi a společného času si více važte. Milostné hrátky a něžnosti do vašeho těla vyplavují více hormonů, které pomáhají nejen mysli, ale také například krevnímu oběhu nebo srdíčku obecně. Vaše nálada se po sexu navíc zvedne a na jarní únavu si ani nevzpomenete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share