Naplánujte si jídelníček v 10 krocích a ušetřete čas i peníze

Naplánování jídelníčku na celý týden dopředu je skvělým způsobem, jak se nejen udržet ve formě a podpořit tak své zdraví, ale také díky této „vychytávce“ ušetříte čas i peníze. Pokud jste začátečník, dodržujte těchto 10 kroků, které vás během krátké chvilky naučí, jak na to.
jídelníček
Plánujete si jídelníček na pracovní dny? (foto: depositphotos)

1. Určete si den plánování a den nákupu

Každý jídelníček závisí na tom, co máte doma a co potřebujete nakoupit. Je jasné, že během pracovního týdne není moc času na pořádný nákup a na pečlivé plánování pokrmů. Ideálním dnem pro naplánování jídelníčku by měl být pátek – a sobotu byste měli využít k tomu, abyste nakoupili všechny suroviny, které potřebujete na celý týden. Díky tomu ušetříte nejen spoustu času, ale také peněz.

2. Pište si to!

Dnešní dobu si bez moderních technologií představí už málokdo, ovšem při sepisování jídelníčku si raději jídla napište na papír, který připněte na ledničku. To samé platí pro nákupní seznam. Tím se tak zhmotní vaše touha a chuť se na svůj jídelníček zaměřit.

lednice
Nakupujte jen ty potraviny, ze kterých budete vařit. (foto: depositphotos)

3. Chce to strategii

Nakupování se bez dobré strategie prostě neobejde. V žádném případě do obchodu nechoďte, když máte hlad – nakoupíte tak spoustu dalších věcí, které vážně nepotřebujete, a které vám jídelníček naprosto zkazí. Zaměřte se také na dlouhotrvající potraviny jako jsou těstoviny, rýže, mouky a jiné suroviny, které můžete mít doma stále po ruce.

4. Drže se jednoduchosti a selského rozumu

Kdo říká, že byste měli jíst každý den něco zcela jiného? Připravte si jídlo, které budete jíst třeba i dva nebo tři dny. Jeden den si ho vezměte k obědu a druhý den ho můžete dojíst k večeři. Usnadníte si tak vaření a také zamezíte neustálému plýtvání potravin.

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Perly japonské gastronomie

Japonské obyvatelstvo je známé vysokým věkem dožívání. Je to způsobeno především správným životním stylem. Japonské ministerstvo zdravotnictví dělá…
Total
0
Share