10 potravin, které urychlí vaše hubnutí

Opakovaně usilujete o redukci váhy? Pokud chcete zhubnout, tak jste se už jistě dívali na zdravější jídelníček a počítali si vhodný denní kalorický příjem. Bez pohybu a zdravého stravování nelze hubnout, to je jasná věc. Existují však potraviny, s nimiž spálíte mnohem více tuku a vaše cesta k vysněné postavě bude rychlejší.
hubnutí
Kuřecí maso není nudné, pokud si ho připravíte pokaždé jinak. (foto: 123RF)

Pestrý jídelníček a správný kalorický příjem – to je základ každého zdravého stravování, s nímž lze poměrně snadno zhubnout. Pro rychlejší úbytek na váze budete potřebovat ještě zařadit nějaký sport a podpořit celé hubnutí dostatečným pitným režimem. Tyto základní zásady ale můžete uspíšit ještě několika potravinami, které spálí váš tuk mnohem rychleji. Které potraviny se řadí v rámci hubnutí mezi ty zázračné?

1.  Kajenský pepř

První skvělou potravinou je toto oblíbené koření, které dokáže s vaším tělem přímo zázraky. Některé druhy koření totiž umí zrychlit metabolismus a dostat na správnou hladinu i cukr v krvi. Zkuste proto vaše recepty okořenit kajenským pepřem. Ten jídlu dodá na atraktivitě a tělu pomůže se spalováním tuků. Podobně funguje také například zázvor nebo česnek.

hubnutí
Kajenský pepř vám v těle pekelně zatopí. (foto: 123RF)

2.  Skořice

U koření ještě zůstaneme. Druhou potravinou, která vám urychlí proces hubnutí, je skořice. Toto koření působí hřejivě a skvěle redukuje hladinu cukru v krvi. Se skořicí bude vaše tělo uvolňovat energii postupně, navíc srovná i chutě a případný pocit hladu. Skořice se proto hodí zejména na začátku nového stravování, kdy může dojít k různým výkyvům.

3.  Zelený čaj

Zvolna se přesuneme mezi nápoje. Zelený čaj je známý tím, že dokáže dodat energii a soustředěnost během pár minut. Zrychlí váš metabolismus – a zatímco relaxujete u hrnku čaje, skvěle nastartujete celý proces zažívání a příjmu energie.

4.  Káva

Kdo by nemiloval šálek dobré kávy pro nastartování dne? Pokud chcete tělu dopřát dostatek energie, ať už do celého dne nebo třeba do dalšího tréninku, káva je ten nejlepší pomocník. Zrychlí metabolismus, ale pouze v případě, že do ní nepřidáte cukr.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share