Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
nejmenší
Ti nejmenší z nejmenších jsou tak rozkošní! (foto: 123RF)

5.      Had nebo špageta?

Nejmenšího hada na světě by se asi nikdo nelekl, protože by si ho pravděpodobně ani nevšiml. Poplést by se dal dost dobře třeba se špagetou. Přepůlenou. Přesně tak je totiž Leptotyphlops carlae široký a měří jen deset centimetrů. O životě tohoto miniaturního hada se toho příliš neví, žije v Karibiku na ostrově Barbados v tamních původních lesích. Jeho potravou jsou hlavně mravenci a termiti. Větší živočich by se do něj stejně nevešel.

nejmenší
Nejmenší had je velký jako špagetka. (foto: instagram)

6.      Kůň velký jako dětská hračka

Přijdou vám poníci malí? Pak byste zřejmě žasli, kdybyste spatřili vůbec nejmenšího koně na světě. Je jím klisna plemene Falabella, která měří jen 43 centimetrů a váží ani ne 30 kilogramů. Tento koník je ale tak trochu dílem člověka, běžně se opravdu nerodí. Klisnu vyšlechtili manželé Goesslingovi, kteří se již léta zabývají právě odchovem těch nejmenších koňů na světě. Klisna jménem Thumbelina je prozatím rekordmankou.

Falabella
Kam se hrabou poníci. (foto: instagram)

7.      Chameleon, na něhož si budete muset vzít lupu

Jedním z nejmenších plazů na světě je chameleon s názvem Brookesia micra, kterého objevili vědci z Německa na Madagaskaru. Tento obdivuhodný drobeček se vejde na špičku prstu, ale klidně i na hlavičku od zápalky. Živí se mouchami a je stejně jako ony velký. Samička tohoto chameleona totiž měří pouhých 29 milimetrů a sameček je ještě drobnější s délkou 22 milimetrů. Není tedy divu, že se tento druh chameleona podařil vědcům objevit až v roce 2012.

nejmenší
Chameleon co se vejde na špičku prstu. (foto: instagram)

Total
0
Shares
Související články
nejchytřejší
Read More

TOP 10: Nejchytřejší zvířata na zemi. Některá vás opravdu překvapí

Už po mnoho tisíc let jsou lidé považováni za nejchytřejší tvory na Zemi. Své znalosti a dovednosti získávají v průběhu celého života. Své vzdělání si mohou zdokonalovat pomocí škol a podobných zařízení. Zatímco zvířata vycházejí z potřeby přežít a přizpůsobit se přírodním podmínkám. Kolikrát by nás mohlo překvapit, jak jsou vynalézavá a velice se přibližují inteligenci lidí. V následujícím článku se můžete dovědět něco více o 10 nejchytřejších zvířatech na Zemi.
Total
0
Share