Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
nejmenší
Ti nejmenší z nejmenších jsou tak rozkošní! (foto: 123RF)

8.      Chytrá a šikovná nejmenší žába

Žáby se ve svém přirozeném prostředí stávají dost často snadnou kořistí pro nejrůznější predátory. To ale není případ nejmenší žáby na světě zvané Paedophryne amauensis. Tyto žabičky žijí v pralesích Papuy Nové Guiney a v dospělosti měří jen 7,7 milimetrů. Jsou tak drobné, že si jich predátoři ani nevšimnou. Tyto žabky obývají zem, kde pro sebe loví nejrůznější roztoče. Žijí si tak klidně a chytře svým životem.

žabička
Nejmenší žabičku nevidí ani predátoři. (foto: instagram)

9.      Nejmenší čtyřnohý přítel člověka

Za nejmenší psíky považujeme čivavy. Jedním z nejmenších psů na světě byla čivava z Ameriky, která měřila jen 12,4 centimetrů. To však nic není oproti nejmenšímu psovi, který je zapsán v Guinessově knize rekordů. Maličkatý pejsek měřil obdivuhodných 9,5 centimetru a byl to Yorkshirský teriér.

nejmenší
Tenhle malinkatý Yorkšír se vejde do hrníčku. (foto: instagram)

10. Ani kráva nemusí být obrovská

Čím větší kráva, tím lepší? To určitě neplatí pro poddruh indického tura Zebu. Tomuto druhu krav se říká vechur a je chován právě pro svoji zvláštnost. Tyto krávy jsou totiž oproti svým příbuzným opravdu maličkaté. Nejmenší kráva na světě měla na výšku pouhých 81 centimetrů.

nejmenší
I krávy mají své miniatury. (foto: instagram)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Hádka ve vztahu: 10 tipů jak zvládnout partnerskou rozepři

10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Total
0
Shares
Související články
vyhynulá
Read More

TOP 10: Nejzajímavější vyhynulá zvířata

Je až smutné, že na světě existuje mnoho ohrožených druhů, které už nenajdeme ve volné přírodě. Můžeme se na ně podívat alespoň v zoologické zahradě a podobných zařízeních. Dalo by se říct, že tato zvířátka měla štěstí. Mnoho zvířat už totiž řadíme mezi vyhynulá a můžeme si je prohlédnout leda tak v nějaké encyklopedii.
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share